ZESPÓŁ NA WESELE - CENA

Cenę zespołu weselnego można trochę porównać do samochodu czy telefonu. Jeśli chodzi o samochody nie da się kupić najnowszej wersji BMW w cenie Fiata Panda. Kiedy mowa o telefonach to sytuacja jest podobna nie kupisz smartfona dotykowego w cenie starego typu telefony z klawiaturą. To samo tyczy się zespołów weselnych, nie można oczekiwań, że zespół z wyższej półki zagra w tej samej cenie co pierwszy lepszy wzięty z ulicy. Łączny koszt zespołu weselnego to bardzo złożony proces. Czasami szukając zespołu weselnego od razu oczekujemy podania ceny, jeśli zespół weselny nie jest w stanie tego zrobić to od razu pojawia się tekst, że pewnie chcą na nas zarobić. Jest to bardzo mylne stwierdzenie, gdyż tak naprawdę jego cena kształtuje się dopiero, gdy przedstawimy nasz dokładny punkt widzenia dotyczący przyjęcia weselnego oraz tego czego oczekujemy od zespołu.

Zespół na wesele - cena to ilość muzyków.

Tak jak wspomniane było wyżej cena zespołu weselnego jest procesem złożonym, a na jego końcową cenę składa się kilka czynników. Pierwszym i najbardziej znaczącym jest zawsze to ile chcemy mieć osób w zespole weselnych. Często możemy sobie wybrać czy np. starczy nam zespół 4-osobowy czy jednak chcemy 6-osobowy. Jedno jest pewne, im więcej osób sobie zażyczymy, tym więcej nas będzie to kosztowało. Każda dodatkowa osoba to zazwyczaj 600-700 zł, muszą przecież na siebie zarobić tego wieczoru.

Zespół na wesele - cena to różnorodność instrumentów.

Ważną rolę w czasie wesela odrywają również instrumenty. Nie da się żeby zespół weselny dobrze grał bez sprzętu nagłośnieniowego, mikrofonów, gitar, głośników itp. Dodatkowo często to w geście kapeli weselnej zostaje zrobienie oświetlenia, montaż dodatkowych laserów itp. Weźcie pod uwagę, że to również wszystko kosztuje a sprzęt z każdym weselem ulega zniszczeniu. Wszystko się zużywa, tak samo jak w samochodzie z czasem padnie akumulator, to i tak samo dzieje się z instrumentami.

Zespół na wesele i cena dojazdu.

Dojazd na miejsce również odgrywa ważną rolę, czasami zespół musi przejechać pół Polski i jeszcze zabawiać do rana gości. Nie mogą narzekać na zmęczenie, gdyż przybyli w celu zabawiania gości a nie po to by smęcić i wszystkich zanudzać. Nie można oczekiwać, że koszt podróży wezmą na siebie bo przecież i tak sporo zarobią. Ten kto ma samochód, wie ile kosztuje zatankowanie i powinien zrozumieć zespół weselny.

Cena zespołu weselnego - podsumowanie.

To co się składa na cenę końcową zespołu weselnego to cała masa drobiazgów. Zespół weselny również musi dbać o dobry wizerunek zespołu weselnego. Łączy się to też z tym, że muszą ciągle kupować nową garderobę, która ulega zniszczeniu. Ważne jest bowiem, aby wyglądanie adekwatnie do okazji a wesele wymaga jednak eleganckiego stroju, jeansy i koszulka sportowa odpadają. Istotne jest również to, że zespół weselny musi dbać o rozwój własny poprzez inwestycję w reklamę. Nieważne czy to reklama w internecie czy w gazecie, obie kosztują. Nie ma nic za darmo, wszystko kosztuje i musimy się do tego ustosunkować. Nie oczekujmy grania prawie za darmo, sami też byśmy się na to nie zdecydowali. Z dobrą renomą zespołu weselnego zawsze idzie wyższa cena. Wymienione szczegóły tylko sprawiają, że ona wzrasta. Dodać trzeba również, że cena może być wyższa, gdy dodatkowo chcemy jakieś atrakcje. Jeśli zamarzą nam się nowe zabawy weselne, to oczywiście będziemy musieli albo zapłacić za rekwizyty albo kupić je sami i dostarczyć zespołowi weselnemu. Każda dodatkowa opcja będzie niosła ze sobą koszta, więc zanim zaczniemy wymyślać cuda to sprawdźmy czy nasz budżet faktycznie temu podoła. Jedno jest pewne, nie znajdziemy dobrego zespołu weselnego do 1000 złotych. Przedział cenowy zaczyna się dopiero od tej kwoty i warto się z tym liczyć. 
Tworzenie stron WWW - Kreator stron internetowych