Wokalistka czy wokalista, czyli o dylematach przy wyborze zespołu weselnego.

Ślub i wesele należą do niezwykle doniosłych wydarzeń. W związku z tym przy organizowaniu przyjęcia weselnego należy zwrócić szczególną uwagę na takie aspekty jak: wynajęcie sali weselnej oraz hotelu dla gości, zakup strojów ślubnych, a także zadbanie o organizację oprawy muzycznej. Obecnie nadal najbardziej popularną formą muzyki na weselach są zespoły weselne. Można ich znaleźć bardzo dużo, jednakże tu pojawia się problem na jaki zespół się zdecydować.
Mamy dość spory wybór, ponieważ oferta jeżeli chodzi o takie usługi jak wykonywanie oprawy muzycznej na weselu jest bardzo bogata. Zastanówmy się jednak nad tym, na czym najbardziej nam zależy. Musimy również podjąć decyzję, dotyczącą tego, czy wolimi aby zaśpiewał nam wokalista, czy też wokalista. Bez względu na to, jaka będzie nasza ostateczna decyzja, obie mają sporo zalet.

Zanim wybierzemy zespół

Zanim zdecydujemy się wynająć już konkretną grupę, warto wcześniej zobaczyć jak wyglądają ich praca. Jeżeli zostaliśmy zaproszeni na jakieś wesele, możemy zabawić się w detektywów . Naszym głównym zadaniem będzie wówczas wybadanie, jakie są efekty zatrudnienia danego zespołu weselnego. Będziemy mogli również poobserwować jak bawią się goście zarówno przy męskim, jak i żeńskim wokalu. Najistotniejszą sprawą jest jednak w tym wypadku to, aby podczas przyjęcia weselnego, jak najwięcej osób wychodziło na parkiet. Czy to podczas tańca, czy też w trakcie zabaw, jak najmniej osób powinno zasiadać za weselnym stołem. Tak naprawdę świadczy to o wartości określonej grupy, zajmującej się oprawą weselną.
Można wziąć także pod uwagę własne upodobania. Jeżeli wolimy śpiew w wykonaniu kobiety, zdecydujmy się na takich muzyków, którym będzie właśnie ona towarzyszyła na scenie. Oczywiści możemy także wybrać wokalistę, który będzie śpiewał równie dobrze, a w wielu przypadkach znacznie lepiej niż nie jedna wokalistka z naszej sceny muzycznej. Najlepiej tak naprawdę będzie zdecydować się na złoty środek, czyli zatrudnić zespół weselny, w którym występują pary. Wówczas wykonanie każdego utworu będzie bardzo ciekawe, a wręcz niepowtarzalne. 

Repertuar orkiestry weselnej

Należy tutaj poruszyć jeszcze jedno, niezwykle istotne zagadnienie, a mianowicie wybór repertuaru weselnego. Tutaj powinna królować typowa muzyka biesiadna, przeplatana najnowszymi hitami. Bardzo często zespoły weselne sięgają po piosenki rodem z disco polo i mimo iż oficjalnie mało osób przyzna się do sympatii w stosunku do tego gatunku, na weselach sprawdza się on doskonale. Utwory te zwykle nie niosą zbyt wielkiego przekazu, ale są łatwe proste i przyjemne, a dodatkowo towarzyszy im rytmiczna muzyka, która wręcz porywa do tańca. Nie zapominajmy o tym,że na weselu nie tylko my, ale również nasi goście powinni się doskonale bawić. Wybierając dobry zespół weselny, z wokalistą czy też z wokalistką, musimy o tym pamiętać. Bez wątpienia żadna grupa nie odmówi nam też wykonania naszych ulubionych kawałków. Im też zależy na jak najlepszym wywiązaniu się z umowy, bo przez dobrą prezentację, będą mogli liczyć w przyszłości na kolejne zlecenia.

Podsumowanie

Dobrze byłoby też mieć swoiste porównanie jeżeli chodzi o zespoły weselne. Popytajmy więc przyjaciół i znajomych, jakie orkiestry weselne najbardziej się im podobały i czym się charakteryzowały. Możemy także zasięgnąć wiadomości na forach internetowych, z tym że w tym przypadku należy zachować pełen obiektywizm, bowiem zarówno reklamy, jak i opinie konkurencji mogą być bardzo mylące.

Wybór odpowiedniego zespołu weselnego jest bardzo ważną sprawą. To dzięki niej na sali weselnej zapanuje dobry nastrój i ciekawy klimat. Nie ma reguły co do tego, kto lepiej sprawdza się się jako wokalista, bowiem wykonania przedstawicieli obojga płci mogą być tak samo udane. Aby jednak mieć jak największe możliwości, wybierzmy grupy, w których śpiewają wokalista i wokalistka. Pamiętajmy także,że męska część weselników znacznie przychylniej będzie patrzeć na kobietę na scenie, żeńska natomiast najchętniej zobaczyłaby tam przystojnego wokalistę. Zatrudniając więc obojga, mamy największa szansę odniesienia sukcesu, w kwestii wyboru oprawy weselnej. Jednak jeszcze raz należy podkreślić to,że jak najwięcej osób powinno dobrze bawić się przy muzyce zespołu weselnego, w tym również młoda para.
Jeżeli jesteście muzykami, to z pewnością wielokrotnie zastanawialiście się, czy granie w zespole na wesela daje coś prócz zarobionych pieniędzy. Otóż myślę, że takie granie nawet i disco polo, może przynieść całkiem dobre skutki dla muzyka, przede wszystkim młodego.
Granie w zespole muzycznym, jakikolwiek zespół by to nie był, to granie obowiązkowych prób. Z kolei próby, to obowiązek ćwiczenia gry na instrumencie. Dla muzyków, szczególnie tych którym czasami brakuje motywacji i chęci, jest to dobry sposób na rozwijanie swoich umiejętności mimo tego że brakuje nam czasem motywacji. Próby muszą być, i tyle.
Orkiestry weselne wbrew pozorom nie grają tylko łatwych, prostych i przyjemnych piosenek. W repertuarze mają również pozycję z klasyki rocka i innych gatunków. Mimo wszystko gra w takim zespole pozwala się rozwijać i ćwiczyć grę gatunków nie tylko tych przez nas lubianych. Gra w takim zespole muzycznym uczy bycia uniwersalnym w muzyce. Oczywiście każdy muzyk ma swój sposób na grę, jednak to czy umie zagrać wszystko, to zupełnie inna kwestia.
Dodatkowo warto też wspomnieć o tym, że granie na weselu, to również gra przed publiką. Zespoły muzyczne które grają tylko koncertowo, na pewno nie mają tak dużego doświadczenia przynajmniej na początku, jak początkujące orkiestry weselne które grają co weekend. Wiadomo że nie zawsze jest to wymagająca publika, jednak zawsze to publika. Obycie się z występami publicznymi w trakcie grania na weselach jest właściwie kwestią czasu i każdy muzyk z takiego zespołu później nie ma już żadnego problemu by wyjść do ludzi i coś zagrać.
Jak widać, nawet i takie z pozoru proste zespoły na wesela które nie wnoszą niczego na rynek muzyczny potrafią czegoś nauczyć, szczególnie początkującego muzyka. A dodatkowo można na tym zarobić. Dlatego też jeżeli ktoś ma możliwość pogrania w takim właśnie zespole, to jest to ogromna szansa dla jego muzycznych umiejętności.

Tuchola

Tworzenie stron WWW - Kreator stron internetowych