Jak pohamować nerwy w dniu ślubu

Ślub to chyba najbardziej nerwowe wydarzenie w życiu każdego człowieka. Ludzie są tyle lat razem, niby chcą tego samego, czego dowodem jest organizacja ślubu, a jednak obojgu towarzyszy stres. A może nie chodzi tu o relacje między narzeczonymi, a o to, czy wszystko ułoży się zgodnie z planem? Wszystko możliwe, ale to i tak nie zmienia faktu, że dzień jest bardzo nerwowy. Jak sobie radzić z nerwami? To może być trudne.

Fakt, to najważniejszy, ale i najpiękniejszy dzień w życiu

Ślub to najważniejszy dzień w życiu każdego człowieka, dlatego nic dziwnego, że każdy kto jest na miejscu Panny Młodej czy Pana Młodego, zaczyna się denerwować, co da się zauważyć już od samego rana. Fakt, to jest najważniejszy dzień w życiu, ale nie można również zapominać o tym, że musi być jednocześnie najpiękniejszy. Czy jednak będzie piękny, kiedy z tym dniem zacznie kojarzyć się tylko stres? Zresztą to naprawdę nieprzyjemne uczucie, z czego wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę. Dlatego też musimy zrobić wszystko, aby jednak choć to trudne, powstrzymać nerwy i zadbać o dobrą atmosferę. 

Trzeba myśleć pozytywnie
Pierwsze, co można zrobić, to zacząć myśleć pozytywnie. Młodzi najbardziej denerwują się w momencie, kiedy zaczynają zastanawiać się nad tym jak będzie. Wydaje im się, że coś nie wyjdzie, coś złego się wydarzy i przez to zaczynają się denerwować. A wyobraźnia jest jaka jest. Wystarczy zacząć, a ta rozbudza kolejne myśli i tworzy wręcz nierealne historie, w które człowiek zaczyna wierzyć. Dlatego trzeba myśleć pozytywnie, a jeszcze lepiej w ogóle pozwolić sobie na zapomnienie. Brak myśli kłębiących się w głowie to najlepsze rozwiązanie. Niektórzy faszerują się lekami uspokajającymi, a te wcale dobrze na nich nie działają. Nad nerwami trzeba panować samemu. Pozytywne myślenie jest skuteczne, co warto samodzielnie przetestować

Radość to nastrój, który musi towarzyszyć w dniu ślubu

Ślub to najpiękniejsze wydarzenie, więc z góry każdy zakłada, że Państwo Młodzi będą uśmiechnięci, będą z radością wypowiadać przysięgę małżeńską, z uśmiechem na twarzy dziękować za życzenia i wspólnie z gośćmi bawić się do białego rana. Tak mogłoby być, gdyby nie stres. Stres i nerwy powodują, że z twarzy znika uśmiech, a wtedy młodzi małżonkowie wyglądają co najmniej dziwnie. Przez to i taki nastrój przekłada się na gości. To Państwo Młodzi powinni zarażać uśmiechem wszystkich zgromadzonych, dawać przykład dobrej zabawy. Warto pamiętać, że Państwo Młodzi są wręcz królewską parą tego wieczoru, dlatego też podążają za nimi flesze i kamera. Młodzi bez uśmiechu na pamiątkowym filmie? Tak być nie może. Radość, uśmiech to jest to, co lubią kamery. Taka pamiątka będzie prawdziwą weselną pamiątką. 

Warto zapomnieć o planie
Organizując wesele wszystkim zależy na tym, aby to co krok po kroku zaplanowali, zrealizowało się bez najmniejszych utrudnień. Niektórzy planują wszystko rozpisując na kartce, a następnie wykonując poszczególne czynności. Zdarza się, że pewne atrakcje przygotowane są z dbałością o najmniejsze detale. Dla niektórych ich realizacja jest bardzo ważna. Obawiają się, że coś pójdzie nie tak, przez co w trakcie ślubu starają się wszystko śledzić i analizować. Jednak to nie jest dobre podejście i postępowanie. W dniu ślubu najlepiej zapomnieć o wszystkich planach, pilnowaniu tego, czy wszystko przebiega zgodnie z nim. Nawet jeżeli coś pójdzie nie tak, to mimo wszystko nic już się nie zmieni. Trzeba pogodzić się z nowym przebiegiem zdarzeń, bo tylko to wtedy można zrobić. Jednak z reguły jest tak, że kiedy chce się wszystko zrobić jak najlepiej, tak bardzo zależy na wielu sprawach, plany nie przebiegają pomyślnie. Im bardziej się czegoś chce, tym trudniej to osiągnąć. Dlatego lepiej w dniu ślubu o wszystkim zapomnieć i niech wszystko co zostało już dawno zaplanowane, przebiega swoim tempem bez kontroli, a to co się nie udaje, niech zwyczajnie odchodzi w zapomnienie. To szczęśliwy dzień i trzeba być szczęśliwym, a nie smucić się z powodu drobnych, tak naprawdę w perspektywie ogółu nieistotnych niepowodzeń. 

Nerwy są niezdrowe

Trzeba także pamiętać, że nerwy powodują ścisk żołądka. Przez to nie można jeść, nawet jeżeli jest się głodnym. To może doprowadzić do zasłabnięcia, do jeszcze gorszego samopoczucia. Nie można do tego doprowadzić. Wesele jest po to, by się bawić, cieszyć, jeść i pić i długo to wszystko pamiętać. Niestety niektórzy zapamiętują to wydarzenie jako stres, ścisk żołądka i leki. To chyba nie jest wymarzone wesele. Każdy raczej ma inne oczekiwania, więc warto do nich dążyć i jednak zrobić wszystko, by pozbyć się stresu i to jak najszybciej.
PORADY WESELNE - OPRAWA MUZYCZNA ŚLUBU
Ślub w kościele to niezwykle wzruszająca i ważna chwila, szczególnie dla par młodych które są głęboko wierzące. Również w kościele w tym dniu towarzyszy nam muzyka, piękne psalmy i pieśni kościelne… to również musi ktoś zagrać, może to być organista który na stałe gra w danym kościele, albo zespół muzyczny który również zajmuje się takiego typu oprawą muzyczną.
Zacznijmy od tego, że nie każdy zespół na wesele zapewnia taką oprawę. Pieśni weselne czy psalmy, to dość specyficzny grunt muzyczny, który łatwo jest przekombinować i przedobrzyć, dlatego też wiele orkiestr weselnych rezygnuje z takich zadań.
Organistra weselny z kolei jest dobrze zapoznany z takim kościelnym repertuarem, jednak zazwyczaj tacy panowie grają prosto i bez wielu ozdobników, które czasami by się przydały. Właściwie wybór pomiędzy oprawą muzyczną graną przez zespół a organistą należy tylko i wyłącznie do pary młodej, jednak często jest to temat pomijany a warto jest się nad tym zastanowić, szczególnie przy wyborze zespołu na wesele.
Wiele par młodych marzy o marszu weselnym na swojej uroczystości, czy pięknie odśpiewanym ‘Ave Maria’. Warto o tym pamiętać i zorientować się czy takie rzeczy są możliwe póki nie będzie za późno. Niektórzy organiści w kościołach również mają taką ofertę, dodatkowo często sama parafia ma osoby, najczęściej wokalistki które uświetniają takie uroczystości. Jest to kwestia ustaleń z samym księdzem, dlatego też warto o tym porozmawiać. Jeżeli nie ma takiej możliwości, wtedy jeżeli bardzo nam zależy, musimy to ustalić z zespołem muzycznym.
Wiadomo że może to kosztować więcej, ponieważ to dodatkowe godziny. Taki zespół muzyczny musi też się wtedy porozumieć z księdzem w sprawach technicznych takich jak nagłośnienie. Są to rzeczy istotne, o których często para młoda nie ma pojęcia. Są to dodatkowe koszty, zaangażowanie zespołu muzycznego, jednak warto jest poświęcić trochę więcej czasu i zaangażowania bo ślub, to jedyny taki dzień w naszym życiu, warto jest go przeżyć tak, jak sobie wymarzyliśmy.
Tworzenie stron WWW - Kreator stron internetowych