Porady przedślubne i weselne

Czasem narzeczonym wydaje się, że mają obszerną, a już na pewno wystarczającą wiedzę w temacie organizacji wesela, iż nie muszą słuchać porad, a tym bardziej szukać ich na własną rękę. W końcu to ich ślub i to oni o wszystkim będą decydować, bez niepotrzebnych sugestii i porad. Jednak czy naprawdę wszyscy są na tyle mądrzy, że nie potrzebują żadnych wskazówek? Czy może tylko tak im się wydaje? Przedślubne porady to zbiór cennych informacji, które mogą przydać się każdej przyszłej Młodej Parze. 

Porady przedślubne – dlaczego warto je czytać

Co można znaleźć w poradach
Typowe porady przedślubne to często wskazówki na temat tego, w co warto się ubrać i czy jest sens przepłacać za suknię na jedną noc. Często można znaleźć podpowiedzi co do wyboru menu, a także restauracji. Informacje na temat tego, kiedy w jakim mieście powinno się zarezerwować restaurację czy zespół muzyczny, to bardzo przydatne wskazówki. Cenne są również te, które informują o tradycjach weselnych. Niektórzy głowią się nad tym, jak zaoszczędzić na organizacji wesela. Gdyby zapoznali się z takimi poradnikami, wcale nie musieliby tego robić, bo od razu poznaliby szczegóły taniej organizacji tego wyjątkowego wydarzenia. Co jeszcze można znaleźć w poradnikach przedślubnych? Na pewno również obowiązujące trendy w organizacji wesela. Ogólnie jest tego dużo, a porady przedślubne podpowiadają jak zorganizować wesele i dotyczą wszystkiego, co wiąże się z danym tematem. Jeżeli ktoś zajrzy do takiego poradnika, sam zauważy, że ciężko skończyć na jednym skromnym artykule, a powstaje ich całe mnóstwo, przy czym każdy kolejny mówi o czymś innym i przez to wszystkie okazują się tak niezwykle przydatne.


Gdzie szukać porad
Porady dotyczące organizacji wesela można znaleźć w Internecie. Są liczne blogi, strony internetowe w całości poświęcone danej tematyce. Poza tym często w kolorowej prasie znajdują się tego typu wskazówki. Możliwe nawet, że są specjalne katalogi ślubne, które zawierają liczne porady i informacje. Na pewno jednak najlepiej i chyba najwygodniej jest śledzić wspomniane blogi i strony, czyli Internet. Tam regularnie publikowane są artykuły na temat tego, co warto zrobić, o co zadbać, z czego zrezygnować. Wystarczy wpisać do wyszukiwarki hasło typu porady weselne, aby za chwilę wyświetliła się strona internetowa, prezentująca konkretne wskazówki. W ten sposób postępuje wielu ludzi. Niektórzy, a przede wszystkim kobiety, jeszcze na długo przed rozpoczęciem czynności organizacyjnych, z przyjemnością rozglądają się w sieci, czytają poradniki, by dowiedzieć się jak w dzisiejszych czasach organizowane są wesela, jakie tradycje obowiązują. Warto szukać tych poradników, które są przygotowywane z sensem, pisane jasnym i zrozumiałym językiem. Wówczas będą bardziej wartościowe dla czytelnika i osoby, która niebawem będzie zajmowała się organizacją własnego wesela.

Kto udziela porad przedślubnych
Poradniki weselne najczęściej tworzone są przez osoby, które lubią ten temat, chętnie poznają różne nowinki w licznych źródłach i przetwarzają je na własne, ciekawe artykuły. Poza tym są to osoby, które znają się na modzie ślubnej, na dekoracji pomieszczeń weselnych. Często są to również osoby, które zawodowo organizują wesela, a co za tym idzie, mają obszerne doświadczenie w temacie. Dlatego porady są naprawdę fachowe. Czasem takie poradniki tworzą osoby, które same organizowały własne wesele i przez to mają już doświadczenie, wiedzą co warto zrobić i w jaki sposób, a co może okazać się totalnym niepowodzeniem. W zasadzie porad weselnych, skoncentrowanych na organizacji tego wydarzenia, może udzielać każdy, ale tylko te udzielane przez doświadczonych w temacie, są najcenniejsze.

Czy warto słuchać porad i wskazówek

Na pytanie – czy warto słuchać porad w zakresie organizacji wesela – niektórzy odpowiadają jednogłośnie – tak. Dlaczego? Ponieważ często są to bardzo cenne wskazówki. Ktoś, kto kompletnie nie wie jak to się robi, być może nigdy nie był na żadnym weselu, może poznać wszystko od podstaw. Osoby z doświadczeniem, po organizacji własnego wesela mają wiedzę na temat tego, co warto, a co się nie sprawdzi i dlaczego. O tym właśnie piszą w owych poradnikach. Dlatego dzięki nim inni mogą przykładowo zaoszczędzić pieniądze i czas, wybierając jedynie najkorzystniejsze rozwiązania. W wielu poradnikach można wyczytać, jakimi sposobami można zastąpić najdroższe metody, albo produkty. Co więcej, poradniki to podpowiedzi. Nie wszystkie wesela organizowane są tak samo. Niektóre organizowane są najtańszym kosztem, co automatycznie przyczynia się do wyeliminowania pewnych detali. W poradach można je poznać i zadbać o nie na własnym weselu, co na pewno będzie zaskoczeniem dla gości. Porady warto czytać, szczególnie kiedy chce się zorganizować wyjątkowe wesele.

PORADY PRZEDŚLUBNE : Im więcej tym lepiej - o zasadności czytania porad dotyczących wesela.

Organizacja wesela i ślubu to nie lada wyzwanie. Wobec czego zawsze warto zasięgnąć języka na portalach, które udzielają niejako pewnych wskazówek w zakresie organizacji tej uroczystości. Wskazówki te to porady przedślubne i poradniki weselne. W sieci można znaleźć ich bardzo wiele, jednakże jak mówi stare przysłowie:”Od przybytku głowa nie boli”. Wobec tego kolejna strona poświęcona takiej tematyce może nam dostarczyć nowych, niezwykle cennych informacji. Są one w wielu przypadkach kluczowe, gdy nie bardzo wiemy od czego zacząć przygotowania do ślubu oraz wesela. Na pewno wiele wątków powtarza się na serwisach weselnych, jednakże każdy z nich daje nam inne spojrzenie na temat. Począwszy od wskazania najistotniejszych terminów, poprzez wymienienie wszystkich kwestii o jakich musimy pamiętać przy organizacji wesela, a na zakupie upominków dla gości skończywszy- wszystko to znajdziemy na portalu oferującym porady ślubno - weselne. Porady ślubne to nie tylko tradycyjne spojrzenie na tematykę ślubną. To również możliwość poznania ciekawych alternatyw w zakresie chociażby wyboru muzyki, zespołów weselnych, dj, czy też zorganizowania wesela stylizowanego. Za sprawą serwisów weselnych dowiadujemy się mnóstwa ciekawych rzeczy odnośnie wyboru menu, zakupu kwiatów, a nawet wystroju sali weselnej. Wszystko podane jest w łatwej i przystępnej formie, a co najważniejsze nie trzeba przeszukiwać kolejnych stron internetowych, aby odnaleźć wszelkie interesujące nas informacje. Korzystajmy zatem z porad weselnych do woli. Oczywiście nie musimy się do nich sztywno dostosowywać, a jedynie wziąć je pod uwagę. Porady przedślubne na pewno przyniosą nam wiele pożytku i wskażą właściwy kierunek działań na poszczególnych etapach przygotowywań do uroczystości weselnych. Im więcej tego rodzaju weselnych porad przeczytamy, tym lepiej bowiem będziemy mogli się dostosować do tych, które są najbliższe naszym wyobrażeniom na temat kształtu jakie powinny przyjąć ślub i wesele.

PORADY WESELNE : ZAPROSZENIA ŚLUBNE – JAKIE WYBRAĆ? JAK JE WRĘCZAĆ? 

Mężczyźni niezbyt przywiązują uwagę co do zaproszeń ślubnych (tak jak i wielu innych dodatków, które po prostu nazywają „pierdołami”). Nie ukrywajmy, większość przyszłych małżonków może pomóc w wyborze samochodu, który zawiezie nas do ślubu, zespołu weselnego czy jedzenia, które pojawi się na stole. Średnio, albo wcale nie interesują ich zaś dodatki typu – jakie wstążeczki będą na winietkach, w kotylionach czy też na zaproszeniach ślubnych. Takimi rzeczami zajmuje się już przyszła panna młoda, która chce, by na ślubie wszystko było dopasowane na ostatni guzik. I słusznie, każda kobieta chce, by ten upragniony dzień był idealny od a do z. 

Ciekawa jest sama historia zaproszeń. Myślę, że mało kto zdaje sobie sprawę, że sięga ona czasów starożytnych!!! Początkowo jakiekolwiek zaproszenia na przeróżne uroczystości, w tym ślubne, były przekazywane w formie ustnej. Było to najczęściej oficjalne, wcześniej przygotowane przemówienie. Z biegiem czasu pojawiły się zaproszenia pergaminowe. Zazwyczaj były bardzo bogato zrobione, pojawiały się na nich piękne, ręcznie wykonywane wzory. Tak przygotowane zaproszenia były wysłane w dwóch kopertach. Bibuła ochraniała je przed rozmazaniem. Na wsiach dość długo zapraszało się jednak na swój ślub ustnie. Było to szybsze i praktyczniejsze. Poza tym mało kto miał dostęp do materiałów, z których wykonywano zaproszenia i nie było też czasu, by je przygotować. Przełomem okazało się nie tylko wynalezienie druku, ale też wynalezienie maszyny umożliwiającej szybkie i tanie wykonywanie kopii. Zaproszenia na ślub, które przypominają takie jakie mamy teraz, pochodzą z okresu międzywojennego. W tym czasie w Stanach Zjednoczonych pojawiły się pierwsze trendy i masowe wymogi co do zaproszeń. 

Jak wiadomo moda w każdej dziedzinie ulega ciągłej zmianie. Tak samo jest z zaproszeniami. Był czas, że wszyscy decydowali się na zakup specjalnie wydrukowanych zaproszeń. Aktualnie coraz więcej osób postanawia zrobić je własnoręcznie. W Internecie istnieje wiele różnych wzorów i przykładów jak krok po kroku wykonać zaproszenia na ślub. Okazuje się, że wystarczy trochę cierpliwości, a nawet osoby, które nie posiadają talentu plastycznego, mogą wykonać swoje własne cudeńka. Atutem jest to, że takie zaproszenia są oryginalne i idealnie pasują do pary młodej, jej charakteru. Badania wykazują, że osoby spokojne będą robiły zaproszenia w stonowanych kolorach, skromne i bardziej eleganckie, ludzie emocjonalni, pogodni, lekko „szaleni” stawiają zaś na dużo dodatków w postaci cekinów koralików czy dżetów i żywe, intensywne kolory. 

Czy ręcznie wykonywane zaproszenia są tańsze? I tak i nie. W zależności od materiałów, z których mają być wykonane. Aczkolwiek osobiście znam wiele osób, które robiły je same i twierdzą, że jeśli wszystkie papiery itp. kupi się w hurtowni, to cena samodzielnie wykonywanych zaproszeń jest dużo niższa niż tych ze sklepu.
Jeśli już mamy zaproszenie ślubne to musimy pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim, zgodnie z obyczajem, powinny być napisane w osobie trzeciej (dziś mało kto o tym pamięta). Na zaproszeniu powinny znaleźć się następujące informacje: kto zaprasza, kogo, gdzie. Na końcu podajemy datę do kiedy należy potwierdzić swoje przybycie i numery telefonów, by to umożliwić. 

Aktualnie modne jest wkładanie karteczki do zaproszenia z informacją, że młodzi zamiast kwiatów chcą otrzymać np. wino, książki czy artykuły, bądź zabawki dla dzieci z domu dziecka. W Internecie można znaleźć wiele zabawnych wierszyków w formie takich właśnie próśb. Goście zazwyczaj nie robią problemu i chętnie się do nich przychylają (chociażby dlatego, że takie upominki mogą kupić wcześniej, a kwiaty nie, gdyż zwiędną). 

Przyszli państwo młodzi powinni zapraszać na swój ślub pamiętając o wcześniejszym wyprzedzeniu. Z reguły powinno się to robić 3-4 miesiące przed uroczystością, szczególnie, że większość osób prosi o potwierdzenie miesiąc wcześniej, by móc ewentualnie doprosić kogoś z listy rezerwowej, jeśli mamy ograniczoną możliwość zapraszania bliskich (ze wzgl. np. finansowych). Najlepiej jest jeśli młodzi osobiście zapraszają na swój ślub. Jak wiadomo jest to jednak często niemożliwe, gdyż bliscy mogą mieszkać w różnych zakątkach świata. Dawniej istotna była sama kolejność zapraszania, dziś nie zwraca się już na to uwagi. Przed laty jako pierwszych zapraszało się osoby najstarsze w rodzinie, następnie tych, którzy zajmowali najwyższe pozycje w społeczności. Aktualnie nikt tego nie przestrzega i chyba dobrze, gdyż przy dużym weselu trudno byłoby skrupulatnie trzymać się tej zasady. Poza tym nie powinno się dzielić gości na tych ważniejszych i mniej ważnych. Przecież skoro ich zapraszamy, to chcemy, aby byli wszyscy bez względu na wiek czy status społeczny, prawda? 

PORADY WESELNE - Wybieramy muzykę na wesele

Muzyka pełni kluczową rolę w każdym przyjęciu weselnym. To od niej zależy klimat i charakter każdego przyjęcia, w związku z czym należy ją odpowiednio dobrać. Jak jednak to zrobić? Przede wszystkim liczy się różnorodność. Stawiając tylko i wyłącznie na jeden określony styl, możemy nie trafić w gusta większości weselników. W związku z tym lepszą opcją będzie postawienie na pewnego rodzaju miks poszczególnych gatunków muzycznych. Najbezpieczniej na pewno będzie postawić na połączenia muzyki rozrywkowej, biesiadnej, disco polo. Ważne jest także to, aby nie zapomnieć o najnowszych hitach. Wiele osób wręcz wyczekuje ich na weselu. Wbrew temu co może większość osób sądzić, piosenki jakie pojawiają się na przyjęciach weselnych nie muszą być zbyt wyszukane. Oczywiście jeśli uderzymy w kultowe przeboje, które na zawsze wpisały się w historię scen muzycznych, nie będzie to złym posunięciem. Jednakże nie starajmy się w jakikolwiek sposób poruszać przy okazji wesela problemów rangi światowej, bo nie jest to ani odpowiednie miejsce ani czas. Powinniśmy natomiast bawić się, tańczyć i cieszyć każdą chwilą tak wyjątkowej uroczystości. Starajmy się więc stawiać na sprawdzone zespoły weselne Olsztyn, które w możliwi najlepszy sposób ją uświetnią i sprawią,że wszyscy będą opuszczali salę weselną w doskonałych nastrojach i humorach. To jest w tym przypadku zdecydowanie najważniejsze.

PORADY PRZEDŚLUBNE - „Już mi niosą suknię z welonem...”-czyli o utworach, które na zawsze wpisały się w repertuary weselne.

Są takie piosenki, bez których nikt nie wyobraża sobie przyjęcia weselnego. Kawałki tego rodzaju pochodzą zarówno z rodzimej jak i zagranicznej sceny muzycznej. Jeżeli chodzi o polskie przeboje, praktycznie na każdym weselu spotkamy się z zespołem, który zagra i zaśpiewa „Windą do nieba”. Innym bardzo popularny utworem, który szczególnie przypadał do gustu gościom weselnym jest nieco młodsza kompozycja, a mianowicie „Od dziś”. Często kapele sięgają po takie utwory, które już dawno temu zdobyły światowe szczyty list przebojów. Na pewno większość z nas nie wyobraża sobie przyjęcia weselnego bez „Lambady”, czy „Coco Jambo”. Piosenki te mają już swoje lata, co jednak nie stanowi żadnej przeszkody, aby i tak dobrze się przy nich bawić. Kolejne tytuły można wymieniać bardzo długo. Istotne w tym wszystkim jest jednak to, aby zespół weselny był na tyle elastyczny, aby mógł dopasować repertuar i zawarte w nim utwory do gustów weselników. Zadanie to łatwe nie jest, jednakże bardzo pocieszające jest to, że działające obecnie na naszym rynku kapele weselne świetnie sobie z nim radzą. Kiedy jakaś konkretna kompozycja przypadała nam do gustu, a niestety nie jest elementem repertuaru, możemy zawsze poprosić o zagranie jej. Nie powinno z tym być najmniejszych problemów.

PORADY WESELNE - Czym cechują się współczesne zespoły weselne

Żadne wesele nie może udać się bez odpowiedniej muzyki. Prawda ta jest wręcz oczywista i nikogo nie trzeba do niej przekonywać. Warto jednak zastanowić się nad tym, czym cechują się zespoły weselne, jakie obecnie możemy znaleźć na naszym rynku usług muzycznych. Przede wszystkim większość osób wchodzących w skład poszczególnych zespołów, jest dobrze wykształcona pod kątem muzycznym. Nierzadko spotkać możemy muzyków po szkołach muzycznych II stopnia czy nawet Akademiach Muzycznych. Dzięki temu mamy pewność, że każda najkrótsza nawet piosenka będzie wykonana bardzo czysto. Podobnie wygląda kwestia ta przy okazji wokalistów. Także i oni świetnie władają swoimi instrumentami, jakimi bez wątpienia się ich głosy i tworzą jedyne w swoim rodzaju wykonania poszczególnych utworów. Na pewno zdajemy sobie sprawę z tego, że konkurencja na rynku usług muzycznych w naszym kraju jest ogromna, w związku z tym aby znaleźć kolejne zlecenia, zespoły weselne muszą być elastyczne. Odnosi się to zarówno do repertuaru jak i nowości muzycznych. Podążanie za obecnie panującymi trendami jest dziś wręcz obowiązkiem, bowiem weselnicy nader chętnie bawią się przy rytmach najnowszych hitów. Coraz częściej nawet nieco starsze pokolenie słuchaczy wychodzi na parkiet przy rytmach współczasnej muzyki dance czy disco polo. Co więcej, kompetentni muzycy są otwarci na sugestie swoich klientów i chcą je w miarę możliwości zrealizować. Pamiętajmy o tym, że aby zyskać możliwość występów na kolejnych weselach, osoby zatrudniające konkretne grupy muzyczne muszą być z ich usług zadowolone. Nie ma tu mowy o kiepskim wykonywaniu utworów, czy znanym z nieco odleglejszych lat „grajków pod stół” po północy. Profesjonalizm na weselach przede wszystkim. Obok granej muzyki wskazane jest zawodowe prowadzenie wesel na poziomie profesjonalnego wodzireja prezentera. Wszystko to jest niezbędne do właściwej oprawy muzycznej podczas każdego wesela.

Bardzo często muzycy którzy chcą rozpocząć swoją muzyczną karierę a posiadają przy tym umiejętności grania na kilku instrumentach zadają sobie pytanie, który instrument może przynieść największe zyski. W polskich realiach zespołom muzycznym, jak i solistą ciężko jest odnieść jakiś sukces i utrzymywać się tylko z muzyki. Stąd też przysłowiowe granie do kotleta gdzie muzycy oraz całe zespoły muzyczne grają na różnego rodzaju imprezach nie do końca takich które zadawalają ich pod względem rozwoju i możliwości. Pod takim względem najbardziej dochodowe są orkiestry weselne, w takiej profesji jest o wiele łatwiej o coraz to nowsze zatrudnienia. W takim razie najbardziej dochodowe są instrumenty, które przydatne są w zespole na wesele. Takiego typu zespoły opierają się głównie na instrumencie klawiszowym, wokaliście i gitarzyście. Oczywiście są też zespoły muzyczne grające na weselach z pełnym składem i perkusją na pokładzie, jednak spotykane są o wiele rzadziej. Do takich zespołów, jeżeli chcemy dołączyć, a nie założyć swój własny band, bardzo chętnie biorą osoby które grają na kilku instrumentach, gdyż taka osoba najzwyczajniej w świecie grając na weselu może dowolnie zmieniać swój instrument. Zespół muzyczny grający po weselach to nie jest na pewno szczyt marzeń młodego muzyka, jednak pieniądze zarobione w ten sposób pomogą mu w utrzymaniu się, bądź rozwijaniu swojej pasji. Niektórzy jednak wręcz przeciwnie, zaczynając grę na instrumencie rozpoczynają z myślą o tym, że kiedyś będą grać w orkiestrze weselnej i dla nich jest to szczyt samorealizacji i muzycznych marzeń. Każdy ma inne cele w życiu jednak zaczynając grę na instrumencie nie warto określać swoich zarobkowych celów z nimi związanych. Zespół muzyczny zakładany na siłę by coś zarobić na pewno nie przetrwa zbyt dużo, a w takiej gonitwie do pieniądza, nawet zarobionego muzyką można szybko zatracić swoją pasję która kiedyś była dla nas czymś najważniejszym w życiu.
Pytanie, jak być dobrym zespołem na wesele spędza sen z powiek wielu ludziom, a szczególnie ich przedstawicielom. Ci doskonale wiedzą, że dobrze technicznie rozwinięte umiejętności do sukcesu w obecnej rzeczywistości nie wystarczą. Co więc trzeba zrobić, by być wspaniałym zespołem na wesele, czyli takim, którego ludzie chętnie będą wynajmowali? Domyślać się można, że liczy się tu nie tylko talent, który powinien się liczyć przede wszystkim, ale również i repertuar, no i wiele innych spraw. Zacznijmy jednak od omówienia repertuaru. Aby być popularnym zespołem weselnym nie można się ograniczać tylko i wyłącznie do jednej grupy gatunkowej, który to grzech jest nagminnie popełniany przez początkujące trupy muzyczne. Te zespoły, które mają już jako tako doświadczenie, a więc przebywają na rynku od paru ładnych lat przynajmniej, zdają sobie sprawę, że być dobrym zespołem na wesele to być zespołem, który ma duży repertuar. Co najlepsze, takiego nie można zbudować na ostatnią chwilę, bo odgrywanie utworów wymaga nie tyle skupienia i zdolności, co oczywiście wielu, bardzo wielu godzin spędzonych nad nimi. Niejednokrotnie są to zarwane noce, które powodują nieprzytomność umysłu w trakcie pracy. Tak czy inaczej, bycie wartościowym zespołem na wesele to spore wyzwanie i niestety, ale można powiedzieć, że nie każda grupa artystów radzi sobie z tym faktem. Najczęściej, gdy się zaczyna, to zaczyna się od zera, więc od braku środków. Raczej żaden Urząd Pracy nie da nam pieniędzy, abyśmy rozwinęli działalność gospodarczą w muzyce. Po prostu stanie się zespołem na wesele w dzisiejszej rzeczywistości ekonomicznej jest może nie tyle nieopłacalne, co po prostu skomplikowane. Zwykły urzędnik raczej nie jest zaznajomiony z tym, jak wyceniać czy też raczej oceniać talent muzyczny, dlatego też bycie zespołem muzycznym na wesele to bycie nim na własne ryzyko, bez żadnych dodatkowych finansów. Tak czy inaczej, jest też dobra strona tego medalu. Mówi ona, że jeśli się o coś wystarczająco długo walczy, czyli walczy się dość długo, a to w końcu zrozumiemy, że ta rzecz jest dla nas bardzo istotna i będziemy chcieć się jej całkowicie poświęcić. Tak więc, bywanie zespołem na wesele to nie tyle katorga, ile po prostu wspaniała przygoda, która nie przez wszystkich musi być zrozumiała.
Tworzenie stron WWW - Kreator stron internetowych