Pierwsza piosenka jako zapowiedź doskonałej oprawy muzycznej całego wesela

Pierwszy taniec najważniejszych osób, Młodej Pary, to niezwykle piękne i emocjonujące wydarzenie weselne, które pamięta się latami. Każdy z gości chętnie spogląda na zakochane w sobie osoby, które poprzez ten taniec okazują wielkie uczucie.
Jest to swoista zapowiedź tego, co może dziać się za chwilę, w kolejnej części przyjęcia weselnego, tak więc dla każdego jest to ważny moment. Zespół muzyczny, wynajęty przez głównych organizatorów wesela, powinien właśnie poprzez doskonałe zagranie pierwszego utworu w pewien, swoisty sposób zachęcić, zaintrygować do dalszej zabawy. Uczestnicy dzięki temu będą oczekiwali zarówno od Młodej Pary, jak i orkiestry, doskonałej oprawy muzycznej.

Moim zdaniem, żeby w pewien sposób pomóc młodym ludziom wyprawiającym tę uroczystość, każda orkiestra weselna powinna mieć własny repertuar, własne „top 10”, listę propozycji, wtedy też zagubienie organizatorzy nie będą mieć problemu z wybraniem tej najpiękniejszej piosenki na pierwszy taniec weselny.
Bywając na weselach, zauważyłam, iż najbardziej popularne utwory to piosenki wykonywane w ojczystym języku, świetnie trafiające do odbiorcy, opowiadające o zakochaniu, miłości, chwilach spędzonych razem. Najpiękniejsza to taka, która Młodej Parze przynosi piękne wspomnienia, może to być utwór, przy którym pierwszy raz zatańczyli, przy którym się poznali, czy też który obojgu się podoba. Doświadczona orkiestra weselna na pewno pokaże jak piękna jest ta miłość. Moim numerem 1 jest utwór Seweryna Krajewskiego pod tytułem „Wielka Miłość”. Jakże piękne słowa są w niej zawarte, o prawdziwym uczuciu, nigdy nie przemijającym, zaskakującym i właśnie dlatego tak pięknym. Połączenie wolnej melodii wraz z pięknymi słowami oraz, co najważniejsze, doskonałe wykonanie przez orkiestrę weselną daje idealną zapowiedź wspaniałej zabawy na cały wieczór.

Kolejny utwór, który staje się niezwykle popularny na tę część wesela to Whitney Houston “I will always love you”, obrazujący miłość na zawsze, czyli bardzo pasującą na weselną zabawę. Czyż nie pięknie jest, kiedy choć jednemu uczestnikowi pojawi się łza w oku, pokazująca jak bardzo miłość, prawdziwe uczucie może wzruszyć. Jednak decydując się na zagraniczną piosenkę, warto namówić zespół muzyczny, aby pokazał, przed główną imprezą namiastkę śpiewu, żeby móc sprawdzić, czy wykonawcy tego utworu rozumieją sens śpiewanych słów i poprawnie je wymawiają. Jest to niezwykle ważne, aby uniknąć niechcianego wstydu oraz stresu podczas imprezy weselnej.

Do grona młodszych gości trafi piosenka pod tytułem „Razem zestarzejmy się” Karoliny Kozak, utwór opowiadający o chęci przeżywania wspólnie każdej chwili, każdego momentu aż do śmierci. Ważne, aby podczas wykonania tego utworu, orkiestra weselna posiadała wśród wykonawców kobietę, ponieważ na pewno lepiej będzie ta delikatna piosenka brzmiała, jednak jeśli Młodej Parze spodoba się wykonanie tego utworu poprzez mężczyznę, nie ma wtedy najmniejszego problemu. Przecież chodzi o to, aby najważniejsze osoby, czyli Młoda Para, była zadowolona.

Jeśli brać pod uwagę nie tylko oprawę muzyczną podczas pierwszej piosenki, ale też wykonanie tańca przez dwojga kochających się ludzi, musi być to utwór, przy którym para pięknie wykona tenże taniec. To wszystko zależy od organizatorów, czyli Młodej Pary. Jeżeli dwoje ludzi wspaniale tańczy przy wolniejszych kawałkach, musi wybrać właśnie utwór o takim rytmie, ale może się zdarzyć tak, że oboje będą chcieli wykonać szybszy taniec. Wtedy też proponuję utwór, który nosi nazwę „Przetańczyć z Tobą chcę”.

Najpopularniejszy ostatnimi czasy jest remix wybranych utworów, poprzez Młodą Parę i zespół muzyczny. Dla starszego grona gości jest to całkowita, często bardzo interesująca część wesela. Wtedy też najważniejsza para, wykonuje pewnego rodzaju przedstawienie, przy oprawie muzycznej. Utwory te, często, w sposób humorystyczny opisują Młodą Parę, jej miłość, moment poznania, najważniejsze momenty ich, dotąd, wspólnego życia, ale również pojawia się zapowiedź dalszego życia, wychowania dzieci, wspólnego prowadzenia domu. Będąc na wielu weselach najczęściej pojawiają się, w owych remixach, takie piosenki jak: „Facet to świnia”, „Hej, czy Ty wiesz”, czy też „Mamisynek”. Przewagą jest muzyka disco polo, co zarówno zespół weselny jak i większość z zaproszonych uczestników, bardzo to lubią, dlatego że nikt nie odmówi zabawy przy tym rodzaju muzyki. Takie zjawisko, jak śmieszne przedstawienie, podczas pierwszego tańca Młodej Pary to dobre wyjście, kiedy to młodzi mają problem z tańcem, czy też ze stresem. Widząc zadowolenie, radość, zabawę gości, zakłopotanie, które pojawia się na początku każdej uroczystości weselnej, całkowicie znika.

Pragnę przypomnieć również piosenkę pod tytułem „Windą do nieba” zespołu 2+1. Nie zaprzeczę, iż jest to piękny utwór, ale moim zdaniem, całkowicie nie nadaje się na pierwszy taniec. Refren może nawiązuje do ślubu, do wesela, ale jeśliby dalej pogrążyć się w słowach tego utworu, zauważymy, że podmiot liryczny, tu smutna kobieta, informuje kochanego przez nią, mężczyznę o ślubie z innym mężczyzną, więc odbiorcy mają wrażenie, że Pani Młoda wybrała nie tego mężczyznę na swojego męża, którego kocha lecz kogoś, kto staję się zastępczą osobą, ażeby zapomnieć o prawdziwej miłości, uczuciu, które dla każdego człowieka jest niezwykle ważne w życiu. Tego typu piosenki, są piękne, ale nie na pierwszy taniec, ponieważ obrazują nieszczęśliwą miłość, a nie o taką oprawę muzyczną chodzi Młodej Parze i zaproszonej orkiestrze weselnej.

Jak widzimy wybór jednej piosenki na pierwszy taniec wcale nie jest taki prosty. Warto najpierw zastanowić się nad sensem słów w danym utworze, żeby nikt z zaproszonych uczestników nie poczuł się urażony oraz żeby owy utwór był ciekawą zapowiedzą doskonałej oprawy muzycznej całego przyjęcia weselnego.
Zapewne każdy był na niejednym przyjęciu weselnym i ma czasami cudowne wspomnienia, a niestety zdarzają się też takie o których chce się szybko zapomnieć. Warto zastanowić się dlaczego takie przyjęcie okazało się porażką. Wiadomo że klimat wesela tworzy zespół weselny, więc jego wybór powinien być przemyślany. Czasami podczas poszukiwań sali weselnej można spotkać się z tym, że ma ona do dyspozycji swój zespół weselny. Jest to dobra opcja, bo można zaoszczędzić sobie czasu na szukaniu zespołu weselnego. Wychodzi się wtedy z założenia, że skoro zespół weselny obsługuje każde przyjęcie to musi być dobry i już się nie sprawdza jego możliwości. Czasami jest to słuszna decyzja, ale zdarza się też tak że przez taki zespołu weselny przyjęcie staje się klapą. Można trafić na zespoły weselne, które nie mają bladego pojęcia o tym co robią. Taka kapela weselna myśli, że wystarczy wyjść na scenę i śpiewać. Zapominają o tym że kapela powinna dopracować nagłośnienie sali, tak żeby później dzięki nie przeszkadzały gości i nie przyprawiały ich o ból głowy. Podstawa dobrego zespołu weselnego to czysty głos, o tym że wokalista zespołu weselnego fałszuje nawet nie może być mowy. Niestety zdarza się, że i takie zespoły weselne mają podpisane umowy z salami weselnymi. Jest to nie do przyjęcia i od razu narzuca pytanie kto taki zespół weselny przyjął . Nie potrafią grać ani poprowadzić odpowiednio imprezy, zabawy weselne bez polotu, nie wywołujące uśmiechu. Wydaje się to straszne, ale niestety takie kapele weselne bywają. Jak widać na przykładzie lepiej dobrze się zastanowić i czasami zmienić salę weselną niż wybrać taką z narzuconym zespołem weselnym. Każdy marzy o idealnym dniu ślubu, mię wolno dać go sobie zepsuć byle jakiej kapeli weselnej. 
Tworzenie stron WWW - Kreator stron internetowych