Najnowsze piosenki na weselu

Na pewno zdajemy sobie sprawę z tego, jaka muzyka króluje na weselach. Zazwyczaj są to rytmy zdecydowanie biesiadne często rodem z disco polo,jednakże oczywistym jest także to,że ile zespołów - tyle repertuarów i recept na dobrą zabawę. Złoty środek tak naprawdę nie istnieje, bowiem zespoły niejako muszą wybadać gusty weselników i młodej pary, co nierzadko nie jest łatwą sprawą. Najbezpieczniej jest wymieszać współczesne hity ze znanymi i lubianymi już utworami. Da nam to największa gwarancję sukcesu.
Praktycznie na każdym przyjęciu weselnym można się spotkać ze swego rodzaju szlagierami weselnymi. Można tutaj wymienić takie piosenki jak ”Żono moja”,”Wolność”,”Windą do nieba”,”Biała sukienka”. Są to tylko nieliczne przykłady utworów,które obowiązkowo muszą znaleźć się w repertuarze występu weselnego. Jak to jednak wygląda ze współczesnymi hitami ze szczytów list przebojów? Czy której w ogóle nadają się do odtworzenia na przyjęciu weselnym? Bez wątpienia znajdziemy bardzo wiele takich piosenek.

Pierwszą bardzo ciekawą propozycją jest utwór „My Słowianie”duetu Donatan i Cleo. Piosenka ta jest bardzo specyficzna w odniesieniu do pozostałych hitów z list przebojów,bowiem jej stylistyka jest silnie zakorzeniona w naszym folklorze. Można powiedzieć, że w pewnym sensie przypomina ona nieco dawne weselne przyśpiewki, które niegdyś były nieodzownym elementem każdego przyjęcia z okazji ślubu. Poza tym sam tekst tego utworu jest bardzo ciekawy i zarazem budzi liczne związane z pożyciem małżeńskim skojarzenia. Na pewno przy takich rytmach można się świetnie bawić. Kolejnym utworem,który świetnie sprawdzi się na weselu jest Bałkanica grupy Piersi. W tym przypadku możemy również mówić o nawiązaniu do twórczości ludowej z tym że rejonu Bałkanów. Nie mniej jednak zarówno tekst, jak i sam rytm jest tak wesoły, że :”Będzie zabawa,będzie się działo” odśpiewa nie jeden gość weselny. Oba te utwory idealnie nadają się do tańczenia w dość szybkim rytmie i niosą za sobą ogromny zastrzyk energii. Na pewno nikt podczas ich grania nie będzie siedział za stołem.

Na listę utworów weselnych nie tak dawno wpisała się również piosenka „Ona tańczy dla mnie” zespołu Weekend. Ta piosenka rodem z disco polo jest wręcz uwielbiana przez Polaków i mimo,że może sam tekst nie daje zbyt wiele do myślenia,t o wpada ona w ucho i na długo pozostaje w naszych głowach. Na przyjęciach weselnych zazwyczaj królują piosenki tematyką nawiązujące do miłości, a tego rodzaju utworów znajdziemy bardzo wiele. Interesującą reprezentantem tej grupy jest bez wątpienia Symetryczno-liryczna grupy Enej. Tematyka utworu jak najbardziej pasuje do imprezy weselnej a ciekawe rozwiązania instrumentalne nadadzą każdemu przyjęciu weselnemu niepowtarzalnego charakteru.

Przyjęcie weselne to przede wszystkim połączenie utworów o różnym tempie. Obok bardzo szybkich kawałków znajdziemy również dużo nieco wolniejszych,nadających się do tzw. tańców przytulanych. Jedna z ostatnich piosenek Ani Wyszkoni a konkretnie „Biegnij przed siebie” jest bardzo fajnym i pozytywnym utworem,który odpowiednio nastraja. Równie dobrym wyborem może być piosenkaChodź ucieknijmyKamila Bednarka. Oczywiście wybór współczesnych hitów z czołowych list przebojów zależy od gustów państwa młodych i weselników a także możliwości wokalnych i instrumentalnych danego zespołu. Wszystkie wymienione tu utworu to nasze rodzime produkcje, jednakże zawsze można pokusić się również o topowe piosenki obcojęzyczne. Shakira i jej „Dare” czy też „I see fireEda Sheran'a mogą doskonale urozmaicić repertuar. Pamiętajmy o tym,że im bardziej urozmaicona będzie oprawa muzyczna naszego wesela tym lepiej. Stare szlagiery powinny przeplatać się z najnowszymi produkcjami. Na pewno nikt nie wyobraża sobie przyjęcia weselnego bez takich piosenek jak ”Lambada”,”Boys”,”Nie płacz Ewka”,”Windą do nieba” i wielu innych hitów minionych lat, które na zawsze wpisały się w repertuary grup weselnych. Tak naprawdę nie liczy się tekst czy bit, ważne jest to,aby ludzie po prostu dobrze się bawili. Zawsze warto porozmawiać o nowościach z naszym zespołem weselnym i niektóre włączyć do jego występu. Na pewno zostaną nam podsunięte bardzo ciekawe propozycje,które zaskoczą naszych gości. Niech nasze wesele będzie niepowtarzalne i towarzyszy mu lubiana przez nas muzyka, a weselnicy wspominają je jak najdłużej jako wyjątkowo udane.


Jednym z najważniejszych elementów przyjęcia weselnego jest muzyka. Dlatego tak ważne jest, aby idealnie wybrać zespół muzyczny, który sprosta wszystkim oczekiwaniom.
Na początku warto zastanowić się ile można przeznaczyć na wynajęcie zespołu weselnego. Cena kapeli weselnej z reguły kształtuje się w zależności od ilości osób wchodzących w skład zespołu weselnego, logiczne jest że im więcej osób tym zespół weselny będzie droższy.
Bardzo istotne przy wyborze zespołu weselnego jest jego doświadczenie, to w jaki sposób przeprowadzają całość zarówno konkursy, gry i zabawy, jak również toasty zarówno za Młodą Parę jak i np. za gości. Warto więc dokładnie zapoznać się z informacjami na temat kapeli weselnej, można znaleźć je na stronie internetowej zespołu weselnego, prześledzić czy są gdzieś opinie na forum poświęconym kapelom weselnym. Warto też przejrzeć ich portfolio.
Wybierając zespół weselny warto zastanowić się nad klimatem muzycznym. Stworzy go odpowiedni zespół weselny, jednak zależne to jest od tego czy Młoda Para planuje kameralne czy też duże przyjęcie. Wiadomo że do małego przyjęcia lepiej jest dobrać inną muzykę, może nawet zamiast zespołu weselnego wybrać DJ. Łączy się to też z ograniczonym miejscem na zespół muzyczny, więc zapomnieć można o zespole weselnym z większą ilością członków. Organizując duże przyjęcie weselne jest znacznie większa przestrzeń, więc na pewno jest miejsce przeznaczone na zespół weselny oraz nagłośnienie będzie znacznie lepsze.Jeśli już Młoda Para przebrnie przez masę ofert zespołów weselnych i wybierze ten idealny zespół weselny dla siebie to warto jest umówić się z nimi na pierwsze spotkanie, między innymi po to żeby się poznać, może nawet posłuchać jak zespół weselny gra na żywo. Pamiętać trzeba że końcowym etapem jest podpisanie umowy z zespołem weselnym. Umowa taka powinna zawierać informacje dotyczące daty i miejsca przyjęcia, opisane powinny w niej być obowiązki zespołu weselnego oraz zawierać podaną cenę, którą Młodzi muszą zapłacić na koniec.
Tworzenie stron WWW - Kreator stron internetowych