Muzyka disco polo a zespół weselny

Muzyka disco polo każdemu jest dobrze znana. Kiedy poruszany jest jej temat, od razu można zauważyć reakcję innych. Oczywiście zaczną zaprzeczać, że oni nie słuchają i że to przecież nie muzyka. Jak by się ich jednak spotkało na przyjęciu weselnym, to na pewno by szaleli na parkiecie i śpiewali razem z zespołem weselnym piosenki takie jak ''Jesteś szalona'', ''Pociąg do gwiazd'' czy ''Żono moja''.
Skąd się biorą tacy ludzie, którzy wstydzą się tego stylu muzyki mimo tego, że tematyka muzyki disco polo jest im dobrze znana? Szczerze mówiąc to większość z nas wychowała się na tym gatunku muzyki. Część na pewno pamięta zabawy z muzyką Boys, Classic czy Skanera. Były to cudowne czasy, gdzie przyjaciele i znajomi łączyli się w tańcu. W dzisiejszych czasach modna jest muzyka techno, przy której część nie potrafi się bawić i sięgają po używki. Tylko jaki jest w tym sens? Taniec powinien sprawiać przyjemność, a używki mogą uzależnić.
Kwestia sięgania po muzykę disco polo przez zespoły weselne zawsze jest poddawany dyskusji. Zainteresowani tym tematem dzielą się na zagorzałych krytyków oraz na na kibiców. Krytycy uważają, że zespoły weselne nie powinny grać muzyki disco polo i że jest to po prostu obciachem. Kiedy słyszą utwory z danego gatunku, to po prostu nie mają chęci na zabawę i potrafią tak spędzić nawet cały wieczór. Są gusta i guściki, ale czy faktycznie aż tak zła jest muzyka disco polo? Ciężko w to uwierzyć, gdyż ten gatunek muzyki jest stworzony po to, by się dobrze bawić podczas imprez czy to weselnych, studniówek, balów karnawałowych itp.
Warto również wspomnieć co przemawia na korzyść muzyki disco polo oraz co daje jej wprowadzenie przez zespoły weselne. Jak już wcześniej bylo wspomniane, muzyka disco polo ma przede wszystkim bawić i porywać do tańca. Słowa piosenek nie są skomplikowane, co pozwala na przyłączenie się gości do wspólnego śpiewania z zespołem weselnym. Dodatkowo muzyka jest z reguły skoczna, co powoduje że ludzie chętniej ruszają w tany. Przy takiej muzyce można naprawdę świetnie się bawić, pozwoli nam to na oderwanie się od rzeczywistości. Wystarczy tylko trochę dobrej woli oraz chęci.
Nie da się jednoznacznie stwierdzić czy zespoły weselne powinny grać muzykę disco polo podczas wesel. Jest to z reguły indywidualna sprawa zespołów weselnych, gdyż to oni mogą mieć z góry określony repertuar i mogą np. grać muzykę polską, ale bez disco polo. Inne zespoły weselne mogą być otwarte na propozycje klientów i np. dostosować swój repertuar pod ich gust oraz ich gości. Jeśli większość zaproszonych gości nie lubi gatunku disco polo, to nie ma co ich męczyć taką muzyką. Reakcja może być niezbyt miła, a chyba każdy chce zadowolić gości a nie ich denerwować.
Kiedy jednak wróci się myślami do wesel na których się było, to można spokojnie stwierdzić jak goście zachowywali się, gdy grana była przez zespół weselny muzyka disco polo. Kiedy grane były bardziej znane kawałki, to wszyscy od razu ruszali na parkiet i szaleli przy takich rytmach. Kiedy zespół weselny grał utwory zagraniczne lub polskie, ale mniej znane to liczba bawiących się na parkiecie automatycznie się zmniejszała. Wnioski narzucają się same i tak naprawdę ponad 70% powie, że nie wyobraża sobie wesela bez muzyki disco polo. Warto, aby zespoły weselne sięgały po ten gatunek muzyki, gdyż przy takich hitach najlepiej bawi się nasze społeczeństwo. Nie rozumiem skąd taka krytyka, skoro znają dobrze piosenki i śpiewają je w całości podczas imprez. Niema tutaj powodu do wstydu, jest to zawsze indywidualna sprawa, jednak bardziej to świadczy o głupocie niż o mądrości. Bawcie się zawsze dobrze przy muzyce disco polo, nie przejmujcie opiniami innych i szalejcie zawsze z zespołem weselnym. Zespół muzyczny to disco polo.
Tworzenie stron WWW - Kreator stron internetowych