Jak wybrać zespół na wesele

Na pewno każdy sobie zdaje sprawę,że bez muzyki żadne wesele nie wypadnie dobrze. Nawet jeżeli będzie towarzyszyło mu przepyszne jedzenie, a sala zachwyci każdego gościa, brak odpowiedniego zespołu weselnego wpłynie zdecydowanie negatywnie na ogólną opinię naszych weselników. Co więc zrobić, aby tak się nie stało? Jak i gdzie znaleźć odpowiedzialny i dobry zespół weselny? Otóż możliwości mamy całkiem sporo. Na pewno każdy z nas posiada spore grono znajomych, którzy z kolei mają swoich znajomych itd. Poprośmy ich, jeżeli zostaną zaproszeni gdzieś na wesele w charakterze gości, aby zbierali dla nas wizytówki a potem przynajmniej ogólnie ocenili konkretną grupę. Warto wypytać, jak bawili się goście, czy repertuar był ciekawy, jak długi trwały przerwy robione przez zespół, czy potrafili wszystkich wciągnąć do zabawy. Kwestie te będą potem bardzo ważne, podczas dokonywania wyboru.

Co więcej możemy jeszcze w związku z tym problemem zrobić?

Otóż możemy nieco czasu spędzić przeszukując fora internetowe. Na pewno znajdziemy bardzo dużo wpisów na temat poszczególnych zespołów. Sami też możemy pytać, wszakże jak mówi przysłowie:”Kto pyta, nie błądzi”, a równie przysłowiowe „kupowanie kota w worku” może mieć sporo negatywnych skutków. Jednakże o dwóch kwestiach musimy przy tej okazji pamiętać. Po pierwsze konkurencja nie śpi, w związku z czym nawet świetna orkiestra weselna, może zostać oczerniona na łamach różnego rodzaju portali. Ponadto reklamodawcy także czuwają i będą starali się przekonać nas nie do końca dobrych wyborów. Warto więc mieć się na baczności i nie przywiązywać uwagi do zbyt przesłodzonych opinii, lub wręcz przeciwnie do pojedynczych wypowiedzi, stawiających dany zespół w złym świetle. 

W całej tej pogodni jest jeszcze jedna, bardzo wygodna dla przyszłych nowożeńców opcja, a mianowicie powierzenie organizacji wesela profesjonalistom. Osoby pomagające przy przygotowaniach do wesela posiadają swoiste bazy sprawdzonych zespołów weselnych i na pewno osoby, które nam polecą, będą co najmniej kompetentne. Watro więc zastanowić się i nad takim rozwiązaniem. Może też zdarzyć się taka sytuacja, że samy będziemy zaproszeni na przyjęcie weselne i występujący tam zespół tak nam się spodoba, że nie będziemy chcieli szukać dalej. Zdarza się to bardzo często i zwykle jest gwarancją sukcesu. Pamiętajmy,że na jakąkolwiek opcję się nie zdecydujemy i tak ostateczny wybór należy właśnie do nas i nikt nie może nas zmusić do zatrudnienia konkretnej grupy.

Zespół weselny z odpowiednim repertuarem

Zwróćmy nieco uwagi także na takie zagadnienie jak dobór repertuaru. Najlepiej żeby był on jak najbardziej urozmaicony. Wówczas zarówno młodsze pokolenie, jak i osoby nieco starsze wiekiem będą miały okazję się wyszaleć. Nie bójmy się sięgać po utwory nawet rodem z polskiego country, czyli disco polo. Może i nie niosą one ze sobą zbyt głębokiego przekazu, ale przede wszystkim są skoczne, bardzo rytmiczne i nawet wielbiciele ostrych rockowych brzmień, przynajmniej na jeden taniec w takich rytmach się skuszą. Kiedy decydujemy się na wybór określonego zespołu weselnego, możemy też pójść tropem określonych stylów muzycznych. Jednak trudno powiedzieć czy wszyscy goście będą świetnie się bawili przy heavy- rockowych brzmieniach, czy też utworach wykonywanych w stylu muzyki klasycznej. Jednak trzeba spojrzeć prawdzie w oczy i przyznać, że nasze prywatne predyspozycje nie powinny być głównym wyznacznikiem, branym pod uwagę przy poszukiwaniach odpowiedniej oprawy weselnej. Zdecydowania muzyka biesiadna jest najbardziej uniwersalna i zachęci do wejścia na parkiet najwięcej osób, a o to przecież chodzi, żeby wszyscy dobrze się bawili.

Formalności z orkiestrą weselną

Kiedy już decydujemy się na konkretną orkiestrę weselną, pamiętajmy o spisaniu umowy. Zwykle towarzyszy jej także wpłacenie zaliczki. Jest to bardzo ważne, w przypadku gdybyśmy zostali oszukani i w ostatniej chwili okazałoby się,że muzyki na weselu nie będzie. Posiadając ten dokument możemy wstąpić na drogę sądową i domagać się zadość uczynienia, a przede wszystkim zwrotu wpłaconej sumy. Tego rodzaju zdarzenia mają miejsce raczej rzadko, ale jednak się zdarzają, lepiej więc być zabezpieczonym tak po prostu, na wszelki wypadek. 

Kilka słów o instrumentach na przyjęciu weselnym

W ferworze walki przy organizacji ślubu wesela musimy pamiętać o bardzo wielu kwestiach, które sprawią, że nasze wesele będzie wyjątkowe. Bez wątpienia jedną z najbardziej istotnych jest zatrudnienie zespołu weselnego. Przy tej okazji warto zastanowić się jakie instrumenty najbardziej nadają się do wykonywania weselnych piosenek. Na pewno na pierwszym miejscu jest gitara elektryczna. Jest specyficzne brzmienie bardzo urozmaici poszczególne utwory znajdujące się w repertuarze konkretnej grupy weselnej, a dodatkowo obecność tego instrumentu umożliwi wykonywanie bardzo popularnych ballad rockowych, które nader często są włączane do programu na przyjęciach weselnych.
Kolejny instrument który po prostu musi się pojawić przy okazji wesela to popularne „klawisze” jest to swego rodzaju instrument bazowy, pojawiający się praktycznie we wszystkich kapelach wykonujących muzykę okolicznościową. Daje on możliwość wykonywania właściwie każdego rodzaju utworów a dodatkowo pozwala na tworzenie bardzo ciekawych aranżacji. Osoby ceniące sobie natomiast nieco bardziej swojskie klimaty będą świetnie bawiły się przy dźwiękach akordeonu. Ten nieco zapomniany instrument wraca obecnie do łask i sytuacja ta jest bardzo pocieszająca, ponieważ jego brzmienie jest jedyne w swoim rodzaju. Nawiązując do samej uroczystości ślubnej nie można zapomnieć o tak szlachetnym instrumencie jakim są skrzypce. Kiedy rozbrzmiewają w kościele podczas mszy ślubnej, tworzą wyjątkowo podniosła atmosferę, a taka powinna ona w tym wypadku być. Możemy szukać również grup, które dysponują wieloma instrumentami dętymi, jak chociażby trąbki czy saksofon. One również w bardzo interesujący sposób pozwolą urozmaicić wykonanie poszczególnych piosenek. Ogólnie mówiąc, im większym zapleczem instrumentalnym dysponuje wybrany przez nas zespół muzyczny tym lepiej. Ważne jest to, aby prezentowany repertuar był jak najbardziej urozmaicony i one to wspólnie z pięknym wokalem pozwalają na wiele interesujących rozwiązań. Starajmy się więc tak przeprowadzić sprawę wyboru kapeli weselnej, aby dowiedzieć się nieco więcej nie tylko o propozycjach repertuarowych ale także o samych instrumentach muzycznych. Dla większości osób wesele jest jedyną w życiu tak ważną okazją i wymaga ona zaangażowania specjalnych środków. Możemy wynająć piękną salę weselną, ubrać się w najdroższe kreacje i postawić na wyszukane potrawy, ale bez odpowiedniej oprawy muzycznej, wszystko to może okazać się nie wystarczające. Dobra muzyka jest podstawą każdej udanej zabawy i nie wolno nam o tym zapominać. Bez tego wszystkie nasze starania nie dostaną docenione a weselnicy opuszczą przyjęcie w ogromnym niedosytem. W związku z tym warto skupić się na kwestii doboru zespołu weselnego także pod kątem tego, jakie instrumenty muzyczne może on włączyć do swojej prezentacji. Ta jakby się mylnie mogło wydawać błaha kwestia, jest w istocie niezwykle ważna i znacząca.
Tworzenie stron WWW - Kreator stron internetowych