Fotograf ślubny na wesele

W długotrwałym i złożonym procesie organizacji wesela, w końcu przychodzi moment, w którym trzeba zabrać się za poszukiwania odpowiedniego fotografa. Wydaje się, że w dzisiejszych czasach, kiedy nie brakuje fotografów, wybór jednego z nich nie jest trudny, w rzeczywistości jest jednak zupełnie inaczej. Dlaczego? O tym w poniższym artykule. 

Wybór fotografa – to naprawdę nic prostego

Najważniejsze kryteria wyboru
Zabierając się za wybór fotografa, trzeba przede wszystkim ustalić konkretne kryteria wyboru. Jednym z nich jest na pewno doświadczenie. Wydaje się, że to najważniejszy element oceny i tak jest w rzeczywistości. Doświadczony fotograf najczęściej ma praktykę, a więc potrafi wykonywać zdjęcia, ma liczne pomysły jak to zrobić, do tego dysponuje profesjonalnym sprzętem. Umiejętności są przecież najważniejsze w fotografowaniu. Kolejnym kryterium wyboru może być portfolio. Warto sprawdzić co wykonał i z jakim zaangażowaniem. Wgląd do dawnych realizacji powinien zapewnić każdy fotograf, który nie ma nic do ukrycia, który chce wręcz pochwalić się swoim wykonaniem. Takie portfolio jest najlepszą wizytówką fotografa, dlatego należy o nie poprosić. Innym kryterium będzie cena. Co prawda nie powinno się nigdy kierować ceną, to znaczy tylko ceną, ale kiedy już wiadomo jakie dany fotograf ma doświadczenie i jak wyglądają jego realizacje, cena jest kryterium wspomagającym dokonywanie wyboru. Trudno jest podjąć decyzję, kiedy ma się do wyboru dziesięciu fotografów, przy czym każdy z nich posiada wieloletnie doświadczenie i ma ciekawe portfolio. Wówczas czym się sugerować jak nie ceną. Można zrobić wyliczankę, ale po co, kiedy tym sposobem można również zaoszczędzić. Nawet jeżeli ceny będą bardzo podobne, to jednak zawsze wyjdzie to na korzyść organizatora.

Gdzie go szukać
Dobrego fotografa można szukać w bardzo wielu źródłach. Najczęściej wybieranym jest Internet. Niektórzy chcą mieć pewność, że warto skorzystać z usług tego czy innego fotografa, dlatego decydują się na szukanie go wśród znajomych i rodziny. Wypytują najbliższych o to, czy nie znają dobrego fotografa. Chcą go wybrać z polecenia, bo taki wydaje się najbardziej wiarygodny. Poza tym fotografa można szukać na liście firm w konkretnym mieście. Warto przedzwonić do każdego, a jeszcze lepiej wybrać się do kilku, by zapytać o ofertę, zapoznać się z portfolio, a także by ponegocjować w sprawie ceny. Ten sposób wcale nie wydaje się najgorszy, bo jeżeli fotograf zaprezentuje swoje realizacje, to jest już informacja o tym, jakie zdjęcia wykonuje. Warto pamiętać o tym, że zdjęcia jakie podobają się jednej osobie, drugiej mogą się w ogóle nie podobać. Także kwestia poleceń też nie jest najlepsza. 

Znajomy fotograf a zupełnie obcy

Niektórzy mają w rodzinie fotografa, albo też znajomy amatorsko fotografuje, co robi wcale nie najgorzej. Teraz pytanie – czy warto skorzystać z jego usług? Może będą tańsze, a może zrobi to w prezencie? W tej kwestii zdania są podzielone. Na pewno byłaby to pewna oszczędność, ale czy warto zaproszonemu gościowi zawracać głowę, zamiast dać spokojnie się bawić? To dość kłopotliwa sprawa, bo nawet jeżeli sam składa taką propozycję, nie zawsze tak naprawdę ma na to szczerą ochotę. Niekiedy nie chce odmówić, bo mu głupio. Dlatego nie ma sensu stawiać kogoś w kłopotliwej sytuacji. Wykonywanie fotografii ślubnych i w czasie wesela to odpowiedzialna sprawa. To ważna pamiątka, dlatego nie można jej zepsuć. Co innego jest, kiedy znajomy fotograf wykonuje sesję typowo ślubną, czyli na przykład jeszcze przed mszą w kościele, albo też kilka dni po weselu. Wówczas na spokojnie może wykonać kilka, czy kilkanaście fotek na pamiątkę. To też będzie pewna oszczędność, ponieważ zdjęcia na weselach z reguły wykonują kamerzyści, poza tym z wesela będzie film. Najdroższe są sesje typowo ślubne, w plenerze czy z rekwizytami w studio. Dlatego jeżeli jest możliwość, w tej kwestii można dogadać się z rodziną czy znajomym, jeżeli naprawdę się na tym zna.

Internet nie zawsze mówi prawdę

To, że poszukiwania fotografa są trudne, wie już każdy. Jednak być może nie wszyscy mają w świadomości fakt, że Internet w sprawie wiarygodności fotografów może nieco kłamać. Pozytywne opinie, piękne zdjęcia w portfolio, treść wskazująca na wieloletnie doświadczenie, kursy i certyfikaty to najczęściej umieszczane informacje na autorskich stronach fotografów. Jednak czy wszystko jest na pewno prawdą? Niekoniecznie. W Internecie można pisać wszystko, dlatego trzeba najpierw takiego specjalistę sprawdzić. Wielu fotografów zachwala swoje usługi, by zyskać klientów. Niektórzy nawet zlecają przygotowywanie pozytywnych opinii i zamieszczanie ich w różnych serwisach, mających na celu promowanie ich oferty. Należy zaznaczyć, że ludzie się nabierają, ulegają promocjom, niskim cenom, pozytywnym opiniom, choć nawet nie wiedzą kto je zamieścił. Warto więc zachować pewien dystans do tego co znajduje się w sieci, by przypadkiem nie wybrać fotografa, którego usługi są totalnym zerem. Nowoczesność nowoczesnością, doskonale wiadomo, że dziś w ten sposób wybiera się firmy i usługi, ale trzeba zachować trzeźwy umysł i ostrożność. 
Zdjęcia ślubne Gdańsk – fotograf. Fotografia ślubna
Sesja zdjęciowa – studio a plener. 
Sesja ślubna jest bardzo ważną pamiątką dla każdej Młodej Pary. Dlatego wszystkie starają się dokładnie przemyśleć sprawę tego, gdzie ją wykonać, jakie elementy uwiecznić, jak się do tego przygotować. Dużym wsparciem w dokonywaniu wyborów może być sam fotograf Gdańsk, ale w pewnych kwestiach to pozujący do zdjęć muszą podjąć decyzję. W tym momencie mogą również narzucić własne oczekiwania, bo w końcu to ich sesja i powinna wyglądać tak, by to oni byli z niej zadowoleni.

W studio
Wielu profesjonalnych fotografów proponuje sesję ślubną w zaciszu ich studio. Tam mają mnóstwo gadżetów i rekwizytów, a także pomysły, dzięki którym sesje wyglądają doskonale. Najpierw charakteryzacja, a później tylko zdjęcia i zdjęcia. Z tego wychodzą naprawdę świetne fotografie, tym bardziej, kiedy pozujący potrafią zachować się jak prawdziwi modele. W studio można wykonać idealne fotografie bez względu na porę. Odpowiednie światło i do tego różnorodne tła sprawiają, że zdjęcia wyglądają jak w plenerze, choć w rzeczywistości nie są. Niektórzy fotografowie wolą sesje ślubne w studio, ponieważ uważają, że w takich spokojnych warunków bez powiewu wiatru i promieni słonecznych zdecydowanie łatwiej jest wykonać ładne zdjęcia. Także pozujący czasem są za tym, by sesję wykonać w studio, bo wtedy makijaż się nie rozmazuje, wiatr nie rozwiewa włosów, ani też nic nie oślepia wzorku. Na pewno sesja ślubna w studio ma mnóstwo zalet, ale warto poznać jeszcze sesje w plenerze, by móc dokonać porównania.

W plenerze
Sesja ślubna w plenerze to przede wszystkim możliwość uchwycenia najpiękniejszych krajobrazów, jakie maluje obecna w danym momencie pora roku. Takich naturalnych widoków nie da się stworzyć w studio. Niektóre Młode Pary jeszcze jako narzeczeni, przebywali w różnych miejscach, gdzie zaszywali się by porozmawiać w ciszy i spokoju, by podziwiać widoki. Może warto pomyśleć o tym samym miejscu w dniu sesji ślubnej? Takie zdjęcia będą podwójną pamiątką. Wiadomo, że sesja w plenerze to dla fotografa pewne utrudnienia, ponieważ wieje wiatr, świeci słońce, czasem pogoda kompletnie nie sprzyja fotografowaniu, ale to w końcu fotograf Gdańsk i jeżeli jest profesjonalny, poradzi sobie z wszystkim. Warto również uwiecznić na zdjęciach ślubnych pogodę jaka wówczas była. Takie wspomnienia są bezcenne. Ale to akurat będą wstanie docenić małżonkowie po długich latach bycia w związku małżeńskim.

Fotografia ślubna - Gdzie lepiej?
Wiedząc już jak wygląda sesja ślubna w studio i w plenerze, warto zastanowić się gdzie byłoby jednak lepiej. W zasadzie jedna i druga sesja jest równie kusząca. Każda z nich ma szereg zalet. Dlatego też warto, by każdy sam podjąć decyzję w tej sprawie, rozważając pokrótce własne oczekiwania i możliwości. Niektórzy nie mają czasu na chodzenie po terenie i pozowanie do zdjęć. Czasem pora na to nie pozwala. Zimą też nie zawsze jest łatwo zrobić sesję w plenerze. Wówczas najkorzystniej jest wybrać studio. Każdy jednak kto ma sporo wolnego czasu, chce mieć profesjonalną sesję, a w dniu ślubu jest sprzyjająca pogoda, warto by pokusił się o plener. Musi wiedzieć, że nie wszyscy mają to szczęście, choć bardzo by tego chcieli. Dlatego warto wykorzystać ten moment. Będzie czym się pochwalić. Słoneczny jesienny dzień, kiedy na łące w koło jest mnóstwo kolorowych liści. Świetne zdjęcia mogą też wyjść przy prawdziwym strumyku. To na pewno ciekawszy pomysł niż studio, gdzie wszystko dookoła jest tylko martwą scenografią.

A może jedno i drugie?
Jeżeli któraś z par naprawdę nie potrafi się zdecydować, może powinna pomyśleć o sesji w plenerze i w studio. W dzisiejszych czasach coraz rzadziej wykonuje się sesję ślubną zaraz po wyjściu z kościoła. Młodzi chcą bawić się od początku do końca razem z gośćmi, dlatego też nie chcą im znikać, ani też kazać na siebie czekać. Dlatego też często jest tak, że na taką sesję umawiają się już po wszystkim, na przykład na kilka dni po ślubie. Wówczas już na luzie i na spokojnie mogą pozować do zdjęć. To dobre rozwiązanie, ponieważ można wtedy wziąć udział w sesji w studio i w plenerze. Dzięki temu można też na spokojnie wybrać jakieś ciekawe miejsce. Sesja wykonywana bez pośpiechu ma większe szanse powodzenia. Można robić zdjęcia i wybierać te najciekawsze. Oczywiście nikt nie musi godzić się na plener i studio, ale to wcale nie taki zły pomysł. Trzeba tylko ustalić koszt i wypytać o szczegóły, tak by wszystko było oczywiste jeszcze przed rozpoczęciem sesji. Może warto popytać znajomych i wszystkich tych, którzy mają już pewien staż w małżeństwie, a co za tym idzie, z perspektywy czasu wiedzą, którą sesję korzystniej jest wybrać.
Fotograf Gdańsk Gdynia- Fotografia ślubna Gdynia - Fotograf ślubny Gdynia.
fotograf Gdańsk - fotografia ślubna
PORADY WESELNE - WYBIERAJĄC ZESPÓŁ MUZYCZNY.
Narzeczeni w czasie załatwiania formalności najwięcej uwagi poświęcają podczas wyboru zespołu weselnego. Jest to zrozumiałe, gdyż to właśnie od zespołu weselnego zależy czy przyjęcie weselne będzie udane oraz czy zostanie w pamięci gości.
Aby wybrać idealny zespół weselny należy wziąć pod uwagę fakt, że Młoda Para zna swoich gości oraz ich upodobania, więc powinna przewidzieć jaki zespół weselny sprosta ich oczekiwaniom. Jedno jest pewne, nie da się sprostać wymaganiom każdego z osobna, więc może znaleźć się kilka osób, które i tak później będą narzekały na kapelę weselną. Każdy bowiem przy szukaniu zespołu weselnego będzie kierował się gustem większości gości, a nie poszczególnych osób. Nigdy nie można wybierać zespołu weselnego pod swój gust i upodobania, faktem jest jest ten dzień należy przede wszystkim do Pary Młodej, jednak to dobro gości jest najważniejsze i to głównie dla nich organizuje się przyjęcie weselne. Jeśli zespół weselny nie przypadnie im do gustu to wieczór będą woleli spędzić za stołem, albo co gorsza będą chcieli jak najszybciej opuścić przyjęcie a tego raczej nikt by nie chciał.Wybierając zespół weselny najważniejsza uwaga zawsze skupia się na ich muzyce oraz doświadczeniu, ale warto również zwrócić uwagę na kulturę osobistą członków zespołu weselnego oraz to na jakim sprzęcie kapela weselna oferuje swoje usługi. Nie należy angażować zespołu weselnego, który jest wulgarny oraz takiego, którego członkowie lubią spożywać alkohol w czasie trwania przyjęcia. Członkowie zespołu weselnego nie powinni zapominać że są w pracy, a nie gośćmi weselnymi. Muszą być w stanie bawić gości do białego rana, więc trzeźwość jest obowiązkowa. Jeśli jest coś co nie spodoba się w zespole weselnym to najlepiej z nich zrezygnować od razu i poszukać innego. Nikt przecież nie chce testować kapeli weselnej na przyjęciu, więc warto sprawdzić ich umiejętności wcześniej oraz zaczerpnąć o nich informacji w internecie bądź podpytać znajomych.
Tworzenie stron WWW - Kreator stron internetowych