DJ, a może tradycyjnie – zespół muzyczny

Przygotowania do wesela to przede wszystkim długa lista wyborów. Jednym z nich jest muzyka. Żadne wesele nie może odbyć się bez stosownych do okoliczności i przede wszystkim wesołych rytmów, porywających nogi do tańca. Dlatego też na pewnym etapie przygotowań, trzeba coś w tej sprawie postanowić. W takiej sytuacji przez myśl przechodzi DJ i zespół muzyczny. Co wybrać? Co będzie lepsze? Co wybierają inni? Czym sugerować się przy wyborze? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule.

Co wybrać? Orkiestrę czy Dj-a?

Z reguły wesele organizuje się raz w życiu, a co za tym idzie, raz w życiu dokonuje się wyboru pomiędzy DJ-em a zespołem muzycznym. Każdy najczęściej ma własne zdanie co do danego wyboru. Jedni decydują się na DJ-a, ponieważ uważają, że jest tańszy, łatwiej takiego znaleźć, a co najważniejsze, muzyka wydobywająca się z głośników jest wysokiej jakości, czyli pozbawiona fałszu. Z kolei są tacy, którzy obstawiają za zespołem muzycznym. Ich zdaniem muzyka na żywo to jest to, co lubią wszyscy, przy czym można świetnie się bawić. Dobry zespół muzyczny też nie fałszuje, a rozbawia gości i bawi się razem z nimi. Zdania jak widać są podzielone, dlatego każdy sam musi rozważyć wszystkie za i przeciw, plusy i minusy każdego z wariantów i w końcu coś postanowić.

Co będzie lepsze?
Tak naprawdę zarówno DJ CZŁUCHÓW jak i zespół muzyczny, mają swoje plusy i minusy. Z jednej strony DJ jest tańszy, z drugiej zaś zespół muzyczny wydaje się fajniejszy ze względu na muzykę na żywo. DJ jest łatwiej dostępny, o zespół muzyczny trzeba zabiegać znacznie wcześniej. Zespół muzyczny organizuje liczne przyśpiewki typowo weselne, DJ niestety nie zawsze. Podobnie jest z rodzajem muzyki. Zespoły najczęściej preferują muzykę weselną, porywającą do tańca, skoczną i energiczną, a DJ może wybrać dowolny repertuar, nie zawsze pasujący dla gości, czasem zaś idealnie dostosowany. Wesela z reguły kojarzą się z zespołami weselnymi, DJ bardziej z dyskoteką czy clubem. I teraz pytanie – czy warto zorganizować tradycyjne wesele, czy może bardziej nowoczesne? To też pozostaje do indywidualnego ustalenia. Musimy mieć na uwadze fakt, iż każdy ma swoje oczekiwania i potrzeby, również związane z muzyką na weselu, dlatego tym wszystkim należy się kierować.

Co wybierają inni?
Tak samo, jak podzielone są zdania w sprawie tego, jaka muzyka jest najlepsza, podobnie jest z dokonywaniem wyboru. Jedni wybierają DJ-a, inni zespół muzyczny. Tak naprawdę zespół muzyczny jest tradycją, może przez niektórych uznawany jest jako przestarzały czy stereotypowy, ale wciąż wybierany. Inni z kolei uważają, że nie zawsze DJ jest w porządku, że to zbyt nowoczesne, muzyka kompletnie niedopasowana. Muzyka na żywo podoba im się zdecydowanie bardziej. Jedno jest pewne, każdy ma prawo mieć własne zdanie. Są tacy, którzy wybierają zespoły, są również narzeczeni, którzy decydują się na DJ-a. Czym kierują się przy wyborze? To już ich indywidualna sprawa. 

Czym sugerować się przy wyborze?

Niektórzy na pytanie – czym sugerować się przy wyborze muzyki na wesele, odpowiadają jednogłośnie – ceną. Ale czy to na pewno odpowiednie kryterium wyboru? Zdecydowanie nie. Cena nie zapewni nam wysokiej jakości muzyki, a przynajmniej takiej, której da się słuchać. Cena nic nie mówi o zespole czy DJ-u. Może jedynie mylić. Są tanie, bardzo fajne zespoły zapewniające dobrą muzykę. Są też drogie, które poza wysoką ceną wszystko pozostałe oferują na najniższym poziomie. Także cena odpada. Warto właśnie zastanowić się nad jakością. Zarówno zespół muzyczny jak i DJ-a można przesłuchać, sprawdzić kilka kawałków, popytać innych o opinie i w ten sposób podjąć ostateczną decyzję. To bardzo dobre kryterium wyboru, ponieważ od razu wiadomo czego się po takim zespole czy DJ-u spodziewać. Niektórzy wybierają też na zasadzie blisko – daleko. Chodzi o obszar działania zespołu i DJ-a. Nie chcą ściągać ich z oddalonych regionów, a zdecydowanie wolą wybrać pomiędzy artystami, którzy oferują swoje usługi w bliższych okolicach miejscowości, w której ma odbyć się przyjęcie weselne. Można spotkać ludzi, którzy wybierając zespół muzyczny albo DJ-a, sugerują się ich popularnością. Jeżeli dobrze mówi się o zespole czy wspomnianym DJ-u i mówi się o nich bardzo dużo, to decyzja nasuwa się samoistnie. To też nie jest takie złe kryterium, ponieważ jeżeli wielu ludziom podoba się, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że spodoba się również kolejnym osobom, czyli gościom. Czy są jeszcze jakieś kryteria wyboru? Całe mnóstwo, ale tak naprawdę każdy sam powinien zastanowić się, co dla niego jest najważniejsze, jakie kryteria warto uwzględnić, a których nie i na ich podstawie podjąć stosowną decyzję. 
Tworzenie stron WWW - Kreator stron internetowych