BLOG O ZESPOŁACH I WESELU

Zespół weselny czy DJ na weselu!

2014-09-09 12:55:16, komentarzy: 0

Obecnie wielu ma problem czy odpowiednim wyborem na wesele jest zespół muzyczny czy może DJ? Wydaje się, że orkiestra weselna to przeżytek. Relikt minionych czasów, wynik braku asertywności i nacisków rodziców – tak coraz częściej odbierane jest zamówienie zespołu muzycznego na wesele.
Zespół na wesele jest jednak niesłusznie traktowany po macoszemu. Wybór DJ nie zawsze będzie tym, który zapewni dobrą zabawę. Oczywiście wszystko zależy od tego na kogo się trafi, jednakże orkiestra weselna nie zatrzymała się w latach 80 czy 90. Można być pewnym, że gdy tylko się o to poprosi, to zespół zrezygnuje z utartych szlagierów. To osoba, która zamawia wesele i decyduje się na konkretny zespół muzyczny ma decydujący głos. Jeśli więc na słowa refrenu piosenki o wolności i swobodzie dostaje dreszczy może się udać do zespołu na wesele i kategorycznie zabronić tego typu utworów.
Pozostaje jeszcze jedna kwestia – nie zawsze muzyka, którą ma przygotowaną DJ nadaje się idealnie do tańca. W wielu przypadkach okazuje się, że wykonanie jakie zaserwuje zespół muzyczny jest nie tylko ciekawe, ale i przystosowane do prostego tańca towarzyskiego. Oczywiście możliwość zamówienia ulubionych piosenek u DJ to także atut, jednak naprawdę dobra orkiestra weselna zna najnowsze trendy i będzie potrafiła je wykonać.
Zespół muzyczny na wesele jest godzien rozpatrzenia również dla tego, że aranżacja wykonywana przez profesjonalistów znacznie ułatwi przygotowania do pierwszego tańca. Wyraźny rytm, jasny styl taneczny to atuty szczególnie dla tych, którzy zdają się mieć dwie lewe nogi i zero wyczucia rytmu.
Oczywiście, także i orkiestry weselne mają wiele minusów i nie zawsze zespół muzyczny okazuje się dobrym wyborem. Jednak jest to opcja, której nie warto skreślać. Kierowanie się modą nie zawsze jest dobre i może się okazać, że wybrany zespół na wesele posiada o wiele więcej atutów niż początkowo mogło się wydawać. Planując swój wielki dzień także i do tego warto przywiązać uwagę.

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Tworzenie stron WWW - Kreator stron internetowych