BLOG O ZESPOŁACH I WESELU

Planowanie wesela

2014-01-16 22:14:05, komentarzy: 0

 

Oprawa muzyczna w wykonaniu zespołu weselnego czy Dj-a to fundament każdego wesela. Jest kilka możliwości co do wyboru tego, kto zajmie się muzyką podczas weselnego przyjęcia. Dobór oprawy muzycznej w dużej mierze zależy to od tego jak duże przyjęcie się organizuje. Jeśli myśli się o skromnym przyjęciu to czasami wystarczy jakiś sprzęt grający i można puścić muzykę z wcześniej przygotowanej płyty. Jest to też związane z ograniczonym miejscem w wybranym lokalu, gdyż nie zmieści się tam ani zespół weselny ani DJ.

 

Jeśli zaś w grę wchodzi lokal z dużą sceną to można już pomyśleć o wymarzonej orkiestrze bądź DJ weselnym. Często zdarza się że podejmując ostateczną decyzję o wykonawcach muzyki bierze się pod uwagę to jakim funduszem dysponują organizatorzy przyjęcia. Między zespołem na wesela a DJ-em często jest różnica kilku tysięcy, a jak wiadomo przy tego typu imprezach każdy grosz się liczy.

 

Między DJ weselnym a zespołem weselnym jest kilka różnic. Pierwszą z nich jest to że zespół weselny gra muzykę na żywo z prawdziwymi instrumentami. Jest tutaj jednak ryzyko gdyż nie każdy zespół weselny, który oferuje grę na żywo faktycznie tak zagra na przyjęciu i może być puszczony podkład z płyty. Jeśli chodzi o DJ weselnego to jest on w stanie zagwarantować odtworzenie muzyki w oryginale, zagra to co się lubi i o co poprosi.

 

Zarówno jeśli chodzi o zespół weselny jak i o DJ weselnego to ważne jest to jakie mają doświadczenie. Zdobywa się je z czasem, im więcej przyjęć mają za sobą tym większe maja obeznanie w prowadzeniu imprez. Jeśli chodzi o zespół weselny to role lidera często pełni wokalista, który wygłasza przemówienia, zaprasza na toasty, posiłki itp. W przypadku DJ weselnego często spotkać się można z tym że towarzyszy jemu wodzirej. DJ weselny ma wówczas ułatwione zadanie, gdyż może poświęcić się muzyce a konferansjerką zajmie się wodzirej.


Planowanie naszego wesela i ślubu.

W tymże króciutkim artykule postaram się nieco przybliżyć Wam od czego powinniście zacząć przygotowania weselne, być może uda mi się odpowiedzieć na nurtujące Was pytania dotyczące tego wyjątkowego święta weselnego.

Tuż po ceremonii zaręczyn rozpoczynamy wstępnie rozplanowywać wydarzenia jaki są ślub oraz uroczystość wesela. Zacznijcie wspólnie z wybrankiem/wybranką od ustalenia budżetu jaki mamy możliwość przeznaczyć na to wydarzenie. Wszelkie koszty dotyczące wesela, które czekają nas już niebawem. Będą one różne, np. samo wesele pochłonie zdecydowanie najwięcej. Zaliczyć tu można głównie wynajem sali weselnej, catering, zespół muzyczny, strój Nowożeńców, zaproszenia, usługi fryzjerskie czy kwiaty. Sama organizacja wesela wynieść może ponad połowę całkowitych kosztów. Pozostałą część wydatków przeznaczymy na takie elementy jak ubiór, czyli suknia ślubna, garnitur + wszystkie dodatki, fotograf lub kamerzysta na nasze wesele, auto do ślubu, zaproszenia, obrączki itd. Wracając do ustalenia samego terminu uroczystości weselnej wyznaczmy ją najpierw ogólnie, jaki miesiąc czy nawet porę roku. Okres letni ( lipiec-wrzesień) jest tzw sezonem na wesela. Decydując się urządzić imprezę w tym czasie musimy liczyć się z ewentualnym problemem w zdobyciu sali bankietowej czy zespołu weselnego. Warto więc zacząć rezerwowanie tychże punków wiele wcześniej, czasem roczne wyprzedzenie nie wystarcza, by znaleźć wymarzone miejsce bądź orkiestrę weselną. Podczas organizacji, jeśli mamy możliwość, dobrym pomysłem jest poprosić o pomoc znajomych, którzy już mają za sobą urządzenie wesela, zapewne chętnie podzielą się swoim doświadczeniem, lub skorzystać zwyczajnie z rad fachowców, doradców ślubnych. Firmy te pomagają w poszukać na przykład odpowiedni zespół na wesele. To niezwykle ważny punkt na każdym weselu. Orkiestra weselna właściwie przygotowana zagwarantuje nam przebieg wesela w prawidłowy sposób. Ośmielę się napisać, że to wręcz ważniejsze niż...smaczne jedzenie :)

Kategorie wpisu: wyrzysk
« powrót

Dodaj nowy komentarz

Tworzenie stron WWW - Kreator stron internetowych