BLOG O ZESPOŁACH I WESELU

Najczęstsze błędy popełniane przez zespoły weselne

2014-09-23 00:37:57, komentarzy: 0

Niekiedy zdarza się tak, że nawet najbardziej profesjonalne orkiestry weselne popełniają szereg błędów. Tak więc postanowiłam opisać niektóre z nich, aby w przyszłości doskonale je ominąć.
Pierwszym, według mnie, najbardziej karygodnym błędem jest brak porozumienia z Parą Młodą, co za tym idzie, granie utworów nieustalonych z organizatorami. Jednak bardzo często dotyczy to zabaw na imprezach weselnych. Przecież jest to tak ważny element, że nie sposób nie zapytać o zdanie najważniejszych tego dnia, czyli Młodą Parę.

Kolejny błąd, często popełniany przez zespół muzyczny, zaproszony na uroczystość, to ubiór osób należących do grupy orkiestry. Ubiór powinien być niezwykle schludny, taki jaki ubrałbyś, kiedy sam byłbyś zaproszony jako gość na to wesele, więc nie można przyjść na przykład w dresie czy, dotyczy to kobiet, niepokojąco dużego dekoltu. Jest to zachowanie nie do przyjęcia. Taka postawa staje się po prostu czymś nie do przyjęcia.
Niektórzy wokaliści, wykonując utwór w języku obcym, innym niż nasz ojczysty, nie rozumieją sensu śpiewanych słów. Jest to dość wstydliwe zjawisko, ponieważ oznacza to, iż wybrana przez Młodą Parę, orkiestra nie jest całkowicie profesjonalna i źle wykonuje swoją pracę. Pamiętajmy o tym, że złe wieści rozchodzą się szybciej niż pochwały, a nierozumienie utworów w języku obcym do takich należy.

Całkowitym absurdem, dla mnie, jest, kiedy zespół weselny wręcz wymaga od organizatorów, poczęstunku. Przecież w większości pracy jedzenie nie jest zapewniane, to dlaczego podczas tej imprezy miałoby być inaczej. Wiadomo też, że prawie zawsze Młoda Para prosi kelnerów, aby jeden stolik zarezerwować dla zespołu muzycznego, ale nie do zaakceptowania jest taki wymóg orkiestry. Dotyczy to również picia alkoholu. Moim zdaniem powinno to być całkowicie zabronione, nie jest to zgodne z zasadami dobrego wychowania, jak także etyki. Nie wyobrażam sobie, aby pijane osoby odpowiednio dbały o oprawę muzyczną całej uroczystości. Jednak, z doświadczenia wiem, iż tego typu zjawisko występuje na polskich weselach, powinniśmy zwracać na to uwagę przy wyborze zespołu na naszą uroczystość.
Nie do przyjęcia jest także nieumiejętność gry na, wybranych przez grupę muzyczną, instrumentach. Jeśli osoby z orkiestry twierdzą, że umieją grać na instrumentach, powinny przed weselem pokazać, czy tak właściwie jest. Z doświadczenia wiem, że nieumiejętność gry na instrumentach, w nowoczesnych czasach, gdzie można wziąć udział w szkoleniach, również się zdarza.

Kiedy dany wokalista, bądź wokalistka wie, że nie potrafi wykonać, wybranego przez Modą Parę, jakiegokolwiek utworu, od razu powinien o tym wspomnieć, najlepiej na pierwszym spotkaniu, aby w miarę szybko organizatorzy wybrali inny repertuar. Częstym problemem jest wstyd i nieprzyznanie się do tego, co skutkuje późniejszym ośmieszeniem się.
Myślę, że są to najczęstsze błędy popełniane przez orkiestry weselne i jak widzimy, naprawdę powinniśmy, przy wyborze zespołu na nasze wesele, zwrócić na owe aspekty, uwagę. Jest to bardzo ważne, aby podczas imprezy nie ośmieszyć się przed, ważnymi dla nas, gośćmi.

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Tworzenie stron WWW - Kreator stron internetowych