BLOG O ZESPOŁACH I WESELU

Klawiszowiec w zespole weselnym

2015-06-02 17:30:41, komentarzy: 0

Jak wiadomo zespół muzyczny grający na weselach, to bardzo specyficzny rodzaj uprawiania zawodu muzyka. Wiele muzyków twierdzi że tacy muzycy tak właściwie to nie potrafią grać, bo przecież zespół na weselu nie gra zbyt skomplikowanej muzyki.
Podstawą każdej orkiestry weselnej jest człowiek który gra na klawiszach i to właśnie o tym elemencie zespołu postanawiam dzisiaj więcej napisać. Klawiszowiec w takim zespole muzycznym tak właściwie nie musi nic grać, bo wszystko może sobie puścić z keyboardu. To jest zdanie osób, które nic nie wiedzą o muzyce, a tacy klawiszowcy może i grają, ale w kiepskich zespołach na weselu i właściwie na dłuższą metę mogą w ogóle nie mieć zainteresowania.
Klawiszowiec w zespole muzycznym który gra po weselach i jest dość profesjonalny musi grać na bardzo dobrym poziomie. Nie wystarczy zwykły podkład z keyboardu, dobry muzyk nawet ich nie używa. Dodatkowo, bardzo często taki muzyk pełni równocześnie jeszcze jakąś dodatkową rolę, na przykład jest wokalistą, czy robi chórki, ponieważ w orkiestrach muzycznych nie ma zbyt dużo możliwości jeżeli chodzi o ilość muzyków w zespole. Wiadome jest to że im więcej muzyków w zespole na weselu, tym większe stawki takiego zespołu i tym większe koszty dla pary młodej przy organizacji wesela.

Generalnie muzycy w zespołach muzycznych, które są zwykłymi początkującymi zespołami grającymi od czasu do czasu koncerty, nie zarabiają właściwie w ogóle i jeżeli uda im się wybić, to wtedy dopiero rosną jakieś zyski z ich hobby. Z graniem na weselach jest zupełnie inaczej, bo zespół na wesela zarabia od samego początku. I może dla niektórych muzyków granie na takich imprezach to synonim hańby, to jednak moim zdaniem warto jest zainteresować się taką profesją, ponieważ wtedy robiłoby się dokładnie to co się lubi. Granie w takim zespole to też bardzo dobry trening dla muzyka, ponieważ nic lepiej nie rozwija od regularnych prób z innymi muzykami.  

Art klawiszowiec i zespół na wesele..

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Tworzenie stron WWW - Kreator stron internetowych