BLOG O ZESPOŁACH I WESELU

Jak znaleźć dobry zespół weselny

2015-09-03 00:01:30, komentarzy: 0

 Kapela spóźniająca się na własny występ czy taka która na nim się w ogóle nie pojawia to znacznie mniejszy problem niż nieodpowiedzialni czy nietrzeźwi muzycy na weselu. Dlatego znalezienie utalentowanych instrumentalistów, muzyków weselnych to jedno a doprowadzenie aby goście świetnie bawili się na parkiecie to drugie.

W dobie powszechnego dostępu do Internetu dość łatwo można wszystko zweryfikować, nawet profesjonalne podejście do pracy zespołu muzycznego. Kiedy zespół muzyczny posiada stronę internetową, zwróćmy uwagę na to jak szybko odpowiada na przykład na nasze maile. Warto też zobaczyć ogólną szatę graficzną strony, czy jest zrobiona w miarę profesjonalnie i czy jest aktualizowana. Dobrze zaprojektowana strona internetowa zespołu muzycznego powinna posiadać informacje o zespole, skład zespołu, ofertę, pliki z muzyką graną przez zespół, galerię zdjęć oraz dobrze by było aby zawierała również wideo z imprezy, na której kapela grała. I oczywiście dane kontaktowe. Wszystkie dane powinny być oczywiście odpowiednio często aktualizowane. Dobrze jest też zobaczyć występ na żywo wybranej kapeli weselnej, ale to nie zawsze się udaje.

Internet pozwoli zapoznać się z działalnością różnego rodzaju zespołów weselnych, można wybierać pośród różnych gatunków muzycznych, składów czy instrumentów, na których grają muzycy weselni. Poszukiwania zaczynamy jednak od rynku lokalnego, od zespołów weselnych grających w naszej okolicy. Takich zespołów weselnych jest bardzo dużo. Jednak niestety tu mogą przeważać tak zwane zespoły jednosezonowe, skupione na szybkim zarobku nie przykładające się do pracy i w związku z tym nie cieszące się popularnością klientów, psujące jednocześnie wizerunek profesjonalistów. Warto więc rozejrzeć się poza granicami własnej miejscowości, miasta czy nawet województwa. Zwłaszcza wtedy gdy oprawa muzyczna jaką proponuje nam wybrany zespół muzyczny odpowiada naszym preferencjom. Różnica w cenie nie będzie duża, dobre zespoły mają własny transport i są w stanie dojechać do każdego miejsca w Polsce.

Taką alternatywą dla kapeli weselnej z naszego regionu może być kapela góralska, pomimo, że taka forma oprawy muzycznej najbardziej popularna jest w górach, to nic nie stoi na przeszkodzie aby górale zagrali nad polskim morzem…. Bez względu na to jaki gatunek muzyczny czy orkiestrę weselną wybierzemy liczy się udana zabawa i rodzinna atmosfera. Dalej zespół na wesele.

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Tworzenie stron WWW - Kreator stron internetowych