BLOG O ZESPOŁACH I WESELU

Cechy udanego wesela

2015-02-27 14:34:15, komentarzy: 0

Zapewne każdy się zastanawia jakie cechy sprawią że wesele będzie udane. Jedną z takich cech jest muzyka, warto więc przyłożyć do tego dużą wagę wybierając zespół weselny.

Każdej uroczystości to właśnie muzyka dodaje charakteru, warto więc zadbać o odpowiedni wybór zespołu weselnego który będzie za nią odpowiedzialny. Planując swoją uroczystość należy wziąć pod uwagę to gdzie ślub będzie brany – czy w Kościele czy u Urzędzie Stanu Cywilnego.

W obu tych przypadkach dobrą opcją jest wybór kapeli weselnej, która zajmie się oprawą muzyczną. Jeśli Młoda Para zdecydowała się na ślub w USC to najpierw muszą się zapytać czy istnieje możliwość, aby mieć własną oprawę muzyczną. Jeśli urzędnicy wyrażą zgodę to należy z zespołem weselnym ustalić co chce mieć Para Młoda grane. Najczęściej w urzędach przez kapele weselne grana jest muzyka klawiszowa, jednak miło byłoby gdyby kapela weselna wykazała się pomysłowością i połączyła klawisze z innymi instrumentami. W USC zazwyczaj zespół weselny gra muzykę na wejście i wyjście Młodej Pary oraz w trakcie podczas nakładania obrączek. Wybór muzyki na ślub cywilny jest bardziej swobodny, ale ważne jest żeby kapela weselna potrafi doradzić Młodym w doborze podkładu pod uroczystość.

Decydując się na ślub kościelny również można wprowadzić orkiestrę weselną do Kościoła, o ile wcześniej poprosi się o to księdza. Tutaj również zespół weselny bardzo może urozmaić przebieg uroczystości, ważne jest tylko aby kapela weselna potrafiła podpowiedzieć co do siebie pasuje i jakie utwory w mogą być zagrane. Warto również przed uroczystością porozumieć się z organistą i ustalić, które elementy uroczystości będą grane przez niego a które będzie wykonywał zespół weselny. Zazwyczaj organista gra części stałe mszy, więc kapela weselna będzie mogła zająć się oprawą wejścia i wyjścia Młodej Pary, zagrać na ofiarowanie i dziękczynienie.

Jak widać na przykładzie zespół weselny spełnia dużą rolę w całym wydarzeniu, warto więc zadbać o odpowiedni jego wybór. Więcej informacji jak wybrać zespół na wesele TUTAJ.

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Tworzenie stron WWW - Kreator stron internetowych