BLOG O ZESPOŁACH I WESELU

Bez kółeczek i wężyków się nie obędzie

2015-11-02 20:45:22, komentarzy: 0

Wesele najszczęśliwszy dzień w życiu Pary Młodej oraz dzień niezapomnianej zabawy ich oraz gości weselnych. Zazwyczaj ten dzień odbywa się według ściśle zaplanowanego harmonogramu, etapy na każdym weselu są standardowe może jedynie są trochę przekształcone lub urozmaicone. W wielu przypadkach to zespół muzyczny wynajęty na zabawę weselną jest odpowiedzialny na poszczególne części wesela, poinformowanie o tym gości i poprowadzenie. Nieodłącznym elementem każdego wesela są konkursy i zabawy weselne przez gości mniej lub bardziej lubiane, ale być muszą. Różnorodność takich zabaw jest ogromna można powiedzieć, że bez końca, wszystko zależy od tego czego życzy sobie Para Młoda lub jak to zorganizuje członek zespołu muzycznego. Planując takie zabawy weselne trzeba brać pod uwagę głównie gości, przeważnie większość gości to osoby starsze, dlatego zabawy nie mogą być zbyt odważne i ze zbyt dużą ilością alkoholu. Najlepsze konkursy są wtedy, gdy Para Młoda bawi się wraz z gośćmi, jest kilka zabaw, które są bardzo znane i można się przy nich znakomicie bawić przy odrobinie chęci. Zabawy najbardziej popularne to:

  • Różnego typu wężyki i kółka – taniec wszystkich gości i nowożeńców jednocześnie

  • Zabawa z krzesłami – ustawiane jest, na przykład 8 krzeseł w kształcie koła, zespół muzyczny przygrywa, 7 gości tańczy wokół krzeseł i kiedy orkiestra zatrzymuje muzykę goście siadają, odpada gość, który stoi i odejmuje się kolejne krzesło

  • Wałek – podawanie wałka między gośćmi bez używania rąk

  • Rzucanie krawata, muchy, welonu czy bukietu

  • Jabłko – jedzenie jabłka zawieszonego na sznurku bez używania rąk

  • Jajko – zabawa dla zręcznych. Przeważnie udział bierze Para Młoda i świadkowie lub nowa Para Młoda. Do zabawy potrzebne są dwa krzesełka i dwa jajka. Na krzesełka stają najpierw panowie i panie przekładają jajko z jednej nogawki do drugiej. Potem na krzesła wchodzą panie i panowie przesuwają jajko od dołu sukienki do dekoltu.

Konkursów jest mnóstwo wystarczy odrobina wyobraźni i dobry zespół weselny, który będzie w stanie to poprowadzić. Zazwyczaj takie zabawy weselne są wynagradzane gościom, wiadomo jakim podarunkiem. Chociaż każdy sprzeciwia się takim zabawom kiedy są organizowane zgłasza się mnóstwo ochotników. Dzięki nim zabawa weselna będzie na pewno udana, a wspomnienia niezapomniane.  

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Tworzenie stron WWW - Kreator stron internetowych